نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور مردم مومن آذربایجان شرقی در مناطق مختلف استان اقامه شد.

مردم مومن استان آذربایجان شرقی سحرگاه امروز نماز با شکوه عید رهایی از نفس، عید بندگی و اطاعت از پروردگار را در مساجد و مصلا‌های این خطه از کشورمان اقامه کردند.

نمازگزاران در فضایی سرشار از ایمان در مکان‌های برگزاری نماز عید قربان حضور یافتند و این عید بزرگ ابراهیمی را به یکدیگر تبریک گفتند و از خداوند منان استجابت دعاهایشان و رفع بلا و مشکلات از کشورمان و همچنین پیروزی جبهه مقاومت اسلام بر رژیم غاصب صهیونیستی را خواستار شدند.

 حجت الاسلام مطهری اصل در خطبه نماز عید سعید قربان در مصلای اعظم تبریز با تاکید بر اینکه شرکت در انتخابات وظیفه اساسی همه است گفت: در این انتخابات مردم باید با تحلیل ویژگی‌های نامزد‌های انتخابات فردی را انتخاب کنند که پایبند به ارزش‌های اسلامی باشد.

 وی اظهار کرد: نامزد اصلحی باید انتخاب شود که بتواند در مقطع کنونی نظام جمهوری اسلامی را در برابر دشمنان حفظ کند و ما را به قله سربلندی و سرافرازی در جهان برساند.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اهمیت و تاثیرات انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: انتخابات در کشور ما چنان اهمیت دارد که حتی در سخت‌ترین شرایط و جنگ تحمیلی نیز تعطیل نشده و این موضوع از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

وی یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی ایران تمام مسئولان کشور با رای و نظر مردم بر آنها حکومت می‌کنند و این موضوع ناشی از ارزشی است که در قانون اساسی کشور با برگزاری انتخابات به مردم داده شده است.

امام جمعه موقت تبریز گفت: مردم باید از این امکان که قانون اساسی در اختیار مردم قرار داده استفاده کنند و سایر افراد جامعه را که انگیزه زیادی برای شرکت در انتخابات ندارند را برای استفاده از حق قانونی خود توجیه کنند.

حجت الاسلام مطهری اصل افزود: با شرکت در انتخابات همچنین می‌توان از شهدای سانحه هوایی که در راه خدمت به مردم شهید شدند قدردانی کرد و وظیفه خود را در قبال آنان انجام داد.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن اعیاد اسلامی از جمله عید سعید غدیر خم اظهار کرد: عید غدیر عید ولایت و امامت از جایگاه بالایی در اسلام برخوردار است و باید ارزش آن در جامعه بیشتر تبیین شود.

حجت الاسلام مطهری اصل ادامه داد: اسلام بعد از توحید و نبوت نعمت امامت و ولایت امیرالمومنین امام علی و ائمه اطهار (علیهم السلام) را برای مسلمانان داده است و ما نیز باید با انجام وظایف خود در این زمینه این عید بزرگ را به صورت احسن برگزار کنیم.

 

 

اقامه نماز عید سعید قربان در آذربایجان شرقی


اقامه نماز عید سعید قربان در آذربایجان شرقی

 

اقامه نماز عید سعید قربان در آذربایجان شرقی

 

اقامه نماز عید سعید قربان در آذربایجان شرقی

 

اقامه نماز عید سعید قربان در آذربایجان شرقی

 

اقامه نماز عید سعید قربان در آذربایجان شرقی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.