حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گفت: به یک رئیس‌جمهور امین و قوی با رای بالا نیاز داریم و ملت با بصیرت باید کسی را انتخاب کنند که ایران قوی را بسازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور پس از پایان نماز در خطبه اول نماز عید قربان با دعوت همه نمازگذاران به تقوای الهی اظهار کرد: رعایت تقوای الهی را به همگان سفارش می‌کنم، ملاحظه فرمودید در متن آیات مربوط به حج این توصیه به تقوا زیاد آمده است، در آنجا سخن از زاد و توشه است و همه ما یک روز مسافر سفر ابدی هستیم و مسافر هم باید برای سفر خود توشه همراه کند، آن هم برای سفر ابدیت که سفری پر فراز و نشیب است.

وی ادامه داد: در سفر ابدیت خدا سوال می‌کند که چه چیزی آماده کرده‌اید و قرآن نیر در این راستا می‌فرماید «فقط با خود تقوا بیاورید» و هرکسی سعی کرد زندگی خود را با رضای الهی همراه کند این تقوا توشه الهی او خواهد شد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور در ادامه یادآور شد: امام علی (ع) می‌فرمایند «خودتان را به تقوا مجهز و پشتیبانی کنید، زیرا سفر سخت ابدیت را در پیش دارید»، انسان با تقوا می‌تواند دنیا و سپس آخرت خود را آباد کند، امام علی (ع) وقتی از جنگ صفین باز می‌گشت بر سر مزار کشته‌شدگان و مردگان ایستاد و از قول ساکنان کوفه به آنهایی که در برزخ بودند یادآوری کرد کسانی که با شما زندگی می‌کردند امروز با دیگران زندگی می‌کنند، اموال‌تان دست دیگران است و زندگی‌ها در جریان است، اما شما در برزخ چه کردید. سپس خودشان پاسخ دادند اگر به این مردگان اجازه داده می‌شد به ما صحبت کنند می‌گفتند فقط به فکر «تقوا» باشید.

تبریک به حجاج بیت‌الله الحرام

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری در ادامه با اشاره به سفر معنوی حج تاکید کرد: حجاج بیت‌الله الحرام اعمال شان به نقطه مهم و حساسی رسیده است و حالا حاجی شدند و امید است بر همه آنها مبارک باشد، همچنین عید سعید قربان بر حجاج و امت اسلامی و رهبر معظم انقلاب مبارک باشد و از امام زمان (عج) صاحب امروز و تمام روز‌ها ضمن عرض تبریک؛ توقع عیدی داریم.

وی افزود: اگر امروز در نماز عید قربان جمع شده‌ایم به خاطر این است که چشم امید به لطف و کرم خداوند داریم. در این روز در نماز خود همه خیرات دنیوی و آخرتی را خواسته‌اید و درخواست کردید خدایا ما را از شر بدی‌ها دور کنید. این خواسته را هم از زبان انبیا و اولیاء الهی خواسته‌ایم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور در ادامه نمازگذاران را توصیه به خواندن دعا ۴۸صحیفه سجادیه کرد و گفت: جامعه اسلامی باید از نظر اخلاقی، سیاسی و اجتماعی خود را به اخلاق علوی نزدیک کند. ما تازه عید عرفه را پشت سرگذاشتیم که عید معرفت الله است و به عید قربان پای گذاشتیم که به قول امام راحل عید لقاءالله است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری ابراز کرد: انسان در این روز باید دل از دنیا بکند و خود را به حضرت حق نزدیک کند. حضرت ابراهیم (ع) در چنین روزی در یک امتحان بزرگ سربلند بیرون آمد. ابراهیم (ع) بعد از مدت‌ها اسماعیل را بزرگ کرد، اما در این روز به پسر خود گفت من خواب دیدم که پسرم باید تو را ذبح کنم، نظر شما چیست و اسماعیل (ع) بی‌درنگ گفت پدر من صبورم و بی‌معطلی فرمان خدا را پیاده کنید.

وی ادامه داد: وقتی این پدر و پسر تسلیم امر الهی شدند رودروی هم نشستند و زمانی که ابراهیم (ع) چاقو تیز را بلند کرد تا اسماعیل (ع) را ذبح کند، جبرئیل دست او را گرفت و گفت ابراهیم از این آزمایش الهی موفق بیرون آمدید و آنجا به او وعده ذبح عظیم را داد. در آن لحظه‌ای که چاقوی ابراهیم بر گردن اسماعیل رفت. نفس زمان به تپش افتاده بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور تصریح کرد:، اما در روزی در زمین‌کربلا پدری هم به پسر خود گفت که ذبح عظیمی در راه است و همه در این مسیر کشته خواهیم شد و وقتی پسر به میدان رفت و غبار جنگ نشست؛ دیدند که حسین (ع) صورت بر روی صورت علی اکبر (ع) گذاشته است و آنجا هم نفس زمان به تپش افتاد. پس در همه مناسبت‌ها و اعیاد با توسل به امام حسین (ع) به مقاصد اصلی می‌رسید. امید است خداوند شهیدان را از خانواده شهدا قبول کند که راه ابراهیم (ع) و حسین (ع) را طی کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری در ادامه با اشاره به شهدای خدمت خاطرنشان کرد: البته ما امسال یک ابراهیم هم دادیم، آقای رئیسی عزیز ما مقید به فضایل نماز جمعه و عید قربان بود و امید است خداند بر درجات این شهید و همراهانشان بیافزاید و بهترین پاداش‌ها را بر آنها واصل کند.

اخلاق انتخاباتی فراموش نشود

وی در خطبه دوم خود در ابتدا یادی از شهدای این مرز و بوم به ویژه شهید چمران کرد و گفت: ما امروز دو مساله پیش‌رو داریم که اولی مساله ملی و داخلی ما یعنی انتخابات و دیگری مساله بین‌المللی یعنی فلسطین است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور اظهار کرد: باتوجه به شهادت شهید رئیسی ما شاهد تبدیل فناوری تهدید‌ها به فرصت‌ها بودیم و از آن سوگ بزرگ به سمت یک حماسه جدید در حال حرکت هستیم. البته در معرض یک آزمایش و آزمون جدید یعنی انتخابات هستیم که مقدمات آن سریعا فراهم شده است و از این رو از شورای نگهبان، وزارت کشور و دولت بسیار تشکر می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری بیان کرد: در حال حاضر مسیر تبلیغات کاندید‌ها درحال انجام است و ۸تیر روز تکمیل حماسه بزرگ شهدای خدمت خواهد بود. دو مطالبه رهبر معظم انقلاب در انتخابات فراموش نشود، ابتدا اینکه مشارکت قوی و حداکثری یک نیاز است، زیرا این مشارکت آبروی ملی و عزت ما را تقویت می‌کند و دست دولت را برای انجام خدمت‌ها بیشتر باز می‌کند. دوم اینکه اخلاق در انتخابات مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: همیشه امام امت ما روی انتخابات تاکید دارند و رییس جمهور آینده باید به شخصیت رییس جمهور شهید از نظر ذهنی، عزم و اراده و ذکر نزدیک باشد، همچنین رییس جمهور آینده باید از نظر روحیه و نشاط، اجرا و جسم قوی باشد.

رئیس‌جمهور امین و قوی با رأی بالا نیاز داریم

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور تاکید کرد: ما رییس جمهور قوی و امین می‌خواهیم، کسی که اهل رعایت احکام الهی، متعهد به امام مسلمین، رعایت حقوق جامعه باشد، البته امانتدار بودن در کنار قوی بودن مهم است. ما امروز به یک رییس جمهور امین و قوی با رای بالا نیاز داریم، ملت با بصیرت باید کسی را انتخاب کنند که ایران قوی را بسازد.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری، برای کاندید‌ها یک آزمون در راه است، به ویژه از امروز که مناظره‌ها آغاز خواهد شد و به گفته رهبر انقلاب باید اخلاق در همه بخش‌ها رعایت شود.

مساله فلسطین باید به مساله اول جهان اسلام تبدیل شود

وی در ادامه به مساله فلسطین اشاره کرد و گفت: حج نماد جمال امت اسلامی است که پیرامون کعبه اتفاق می‌افتد، اما بخش دوم حج شکوه امت اسلامی است که در رمی جمرات اتفاق می‌افتد و این یعنی امت اسلامی همیشه دشمن‌شناس است و در مقابل دشمن کوتاه نمی‌آید، حج زمانی حج است که در آن برائت از مشرکین باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور ادامه داد: پیام کوتاه رهبر معظم انقلاب این بود که باید یاد و نام مردم مظلوم غزه بلندمرتبه داشته و در حج و همه شرایط بازگو شود، همچنین در برائت از مشرکین از آمریکا و اسرائیل و جنایات آنها سخن گفته شود و در تمام حج و جهان اسلام این موضوع باید بیان و استمرار داشته باشد. یعنی یک هفته برائت نداشته باشیم بلکه همیشه باید این نشانه از برائت را داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری یادآور شد: مردم یمن یک الگو بی‌نظیر در این راستا هستند و مردم ما هم در همه نماز‌های جمعه همیشه اعلام برائت را دارند، اما کافی نیست، پس در شادپیمایی غدیر، برنامه‌های محرم و نماز جمعه‌ها باید فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل همیشه بلند باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۱۳ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
رای ما مسعود پزشکیان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۹ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
با انتخابات این دوره درصد با شعوری وبی شعوری مردم ایران مشخص خواهد گردید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۵ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
دیگه هر چی انتخابی بوده خودتون انجام دادید مثل سابق فقط حضور مردم پای صندوق ها رو کم دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۰ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
فرد اصلح و مردمی وباپشتکار قوی و دلسوز در رفع موانع و مشکلات کشور وکار برای رضای خداوند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۹ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
انتخاب نه...تعیین...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
انتخاب شده هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۹ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
اینا اگه عقل داشته باشن همه باید از محمدی پور طرفداری کنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۴ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
کسیکه مورد انتخاب اکثر مردم بود دربین این شش نامزد نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
بله دکتر محمود کبیر
Iran (Islamic Republic of)
Hv
۱۵:۱۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
جنگ جنگ قدرته ،نه حل مشکلات مردم ...مملکتی که صدیقیها میلیارد میلیارد اختلاس میکنن و تبرعه میشن ،وای به حال اقتصاد و سیاستش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۹ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
منظورش قالیباف هس داره گوشزد میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۳ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مشکل ریشه ای است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۵ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مردم بصیرت دارند اما شما خودتان را در این 47 سال نشان داده اید موقع گرفتن پست و منصب مانند یک ماشین پرتوان تلاش می کنید وقتی که به پست و منصبی رسیدید دیگر مانند یک ماشین کهنه و فرسوده آرام آرام ، گویی که حرکتی ندارید دولت را اداره می کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۵ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ملت انتخاب کنند؟ یعنی از قبل مشخص نیست حاجی؟ باما شوخی نکن حاجی

ضمنا مردم ب کی رای بدن . یه کاندید بین این شش تا نیست که آدم ب خودش بگه بهتره پاشم برم رای بدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۱ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مگه ۱۳دوره انتخاب نکردن چطور نتونستن ایران قوی بسازن.کم شعار بدین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
دلت خوشه ها مگه هم‌چنین شخصی بین این ها پیدا می شه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
بازم به انتخابات نزدیک شدیم و شدیم ملت با بصیرت!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۴ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
بدبخت مردم فلاکت زده ایران که باید به کاندید های قوی شما رای بدهند تا ایران قوی را بسازند هم چون نیم قرن گذشته که انها را بخاک مذلت و خواری نشانده اند!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۳ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
حاج آقا چراغ که به خانه رواست به مسجد حرام است شما اول ب فکر مردم باشید اول مشکلات مارو حل کنید من کارگر مسئله اولم اقتصاد خودم است نه فلسطین مشکل من جون اینکه مسئولان بجای اینکه اول به فکر ما باشید تمام تفکرات خودتون گذاشتید جای دیگه
من توهین نکردم لطفاً انتشار دهید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
سوال اینجاست که آیا رئیس‌جمهور اختیارات کافی برای رفع مشکلات مردم را دارد؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مردم هرکس که انتخاب کنن هیچ گشایشی در موضوع اقتصادشان اتفاق نخواهد افتاد چون سیاست کشور همان سیاست تاریخ گذشته قبلی خواهد بود و شرط درست شدن اقتصاد تعامل با کشورهای دیگر است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ایران قوی با دکترجلیلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۶ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
علی الخصوص آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۶ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
این مملکت کسی همانند ماهاتیر محمد میخواد که کشور مالزی رو جز ده کشور اول دنیا کرد کسی که اقتصاد ایران را سر و سامان بده نه اینکه دنبال رو قبلی ها باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۴ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
تا ملت خودشان نخواد چیزی تغیر نمیکنه
Italy
ناشناس
۱۱:۵۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ما هم صبح فردای انتخابات از خواب بیدار میشیم میگیم ببخشید من الان فهمیدم انتخابات بود..آخه مردم چه میفهمند سیاست چیه نمیتونن تو همچین چیز خاصی نظر بدهند
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۱:۵۶ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
بهترین‌کار رای ندادنه // دیگه خود دانید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۴ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ما بهترین کار رو رای به جلیلی میدونیم‌.شما نیا ما بجات رای خوبی میدیم
Iran (Islamic Republic of)
سام
۱۱:۵۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
این افراد همه مورد تائید شورای نگهبان و دارای صلاحیت هستند،،پزشکیانم که رهبر جدا و به صورت ویژه تائید کردند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مثلا" کی رو انتخاب کنیم ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۰ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
یعنی هرکسی جز پزشکیان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۲ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مملکت که این مدت رئیس جمهور نداشت ، آیا اتفاق خاصی افتاد ؟؟
پس نتیجه خواهیم گرفت اگر مملکت ما رئیس جمهور و یا رئیس مجلس و یا وزیر نداشته باشه ، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و هیچ فرقی بین اون موقع که رئیس جمهور و رئیس مجلس داشته باشه و نداشته باشه نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۵ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
نادانی دیگه.فعلا با سرپرست اداره میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۱ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
هیچکسی

بجز محمود احمدی نژاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۵ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
عمو یک کمی عقلت را بکار بگیر آکبند نبر تویی آن دنیا
آخرین اخبار