مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان از تعیین‌تکلیف پرونده ۱۳هزار ایثارگر در این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام هبت‌الله هاشمی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، گفت: در دوره ریاست‌جمهوری شهید آیت‌الله رئیسی در بنیاد شهید لرستان اتفاقات بزرگی افتاد.

وی افزود: مجتمع تعطیل‌شده ایثار لرستان که سال‌های سال تعطیل بود در دولت شهید رئیسی احیا شد و هتلینگ این مجتمع نیز به‌زودی افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان عنوان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم حقوق و معیشت خانواده‌های معظم شهدا از میانگین پایین به سقف بسیار بالایی رسید و این حقوق به‌دلیل تورم شاید جوابگو نباشد، اما به‌صورت قابل‌قبولی رشد کرده‌است.

وی با اشاره به اشتغال فرندان شاهد و ایثارگر در لرستان، بیان کرد: مجوز جذب ۳۰ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد برای نخستین‌بار در کشور صادر شد و در آزمون این استخدام ۷۴۶ نفر از فرزندان شهید و جانباز لرستانی شرکت کردند.

 هاشمی خاطرنشان کرد: مجوز استخدام فرزندان شاهد و ایثارگری که در آزمون شرکت کردند گرفته شده‌است و فقط مراحل قانونی و گزینش را برای شروع کار باید طی کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به پرونده‌های عقب‌افتاده ایثارگران این استان بیان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم حدود ۱۳ هزار پرونده ایثارگران لرستانی تعیین‌تکلیف شد و مابقی هم در حال انجام است.

هاشمی با بیان اینکه وام مسکن در حال حاضر در دو قالب خرید و ساخت مسکن پرداخت می‌شود، گفت: در دولت سیزدهم سهمیه وام اشتغال محدود به ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفری بود که اکنون این سهمیه به ۲ هزار نفر رسیده‌است.

وی ساماندهی گلزار‌های شهدا را از دیگر اقدامات مثبت بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان و تصریح کرد: تا پیش از دولت سیزدهم بیش از هزار مورد از گلزار‌های شهدا سامان‌دهی نشده بود که الان این قضیه به صفر نزدیک شد.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اذعان کرد: این بنیاد در رومشکان و چگنی تا پیش از دولت سیزدهم ساختمان مستقل نداشت که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و پیگیری‌های انجام‌شده ساختمان بنیاد شهید برای این شهرستان‌ها تأمین شد.

 

 

برچسب ها: ایثارگران ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.