مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان نسبت به بروز سیل و آب گرفتگی معابر هشدار داد.

 فرشی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی گفت: فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی در نیمه شمالی و شرقی استان موجب بروز سیل و آبگرفتگی معابر می‌شود.

فرشی با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه‌های خدماتی در خصوص شرایط ناپایدار جوی افزود: در این راستا به تمام فرمانداری ها، ادارات، بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های خدمات رسان به ویژه در نیمه شمالی و شرقی استان ابلاغیه هشدار نارنجی ارسال شده است.

وی با عنوان اینکه نیرو‌های مدیریت بحران به ویژه در شهرستان‌های نیمه شمالی و شرقی استان در آماده باش کامل قرار دارند اظهار کرد: فعالیت این سامانه همچنین موجب رگبار باران، غرش آذرخش و در نواحی مستعد بروز مه و بارش تگرگ می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بارش‌های سه روز گذشته و جاری شدن سیل بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال به باغات و اراضی کشاورزی استان و پنج دستگاه خودروی سواری و ادوات کشاورزی خسارت وارد شد.

فرشی ادامه داد: با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و لغزندگی جاده ها، لایروبی کانال‌ها و آبرو‌ها ضروری است و دامداران و عشایر از چرای دام و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری کنند.

 وی از مردم و علاقمندان به طبیعت خواست از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نگهداشتن خودرو در مناطق مستعد سیل و آبگرفتگی خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.