بازرس واحد کنترل کیفی شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان گفت: دو هزار و ۲۰۰ نمونه سلول‌های بنیادی خون بند ناف در استان ذخیره‌سازی شده است.

امین خوش اخلاق از ذخیره‌سازی ۹۰ درصد نمونه‌های ارسالی دفتر اردبیل به دلیل داشتن استاندارد‌های لازم خبر داد و گفت: در رده‌بندی دفاتر این بانک در سطح کشور که بر اساس شاخص‌هایی، چون جمعیت، وضعیت اقتصادی، امکانات و ... انجام گرفته دفتر اردبیل در رتبه دوم گروه چهارم قرار دارد.
بازرس واحد کنترل کیفی شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان افزود: در گذشته خون بند ناف بعد از تولد نوزاد به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می‌شد، اما بعد‌ها مشخص شد که این خون دارای سلول‌های بنیادی از نوع خون‌ساز است و اگر جمع‌آوری شود، می‌تواند در درمان بیماری‌های صعب‌العلاج به ویژه بیماری‌هایی که منشاء خونی دارند مورد استفاده قرار گیرد.
او خودنوزایی و تولید سلول‌های تخصصی و متمایز را دو ویژگی مهم سلول‌های بنیادی اعلام و بیان کرد: سلول‌های بنیادی که هم خون‌ساز و هم غیرخون‌ساز (مزانشیمی) هستند این ویژگی را دارند که اگر جایگزین بافت‌های آسیب دیده شوند، می‌توانند سلول‌های آسیب دیده را ترمیم کنند.
خوش اخلاق با بیان اینکه برای کسانی که بستگانشان دچار انواع بیماری‌های مزمن خونی غیرواگیر و نقص ایمنی هستند، ذخیره خون بندناف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: متقاضیان پس از مطالعه موارد منع قرارداد و عدم وجود مانع، می‌توانند از آخر هفته ۳۴ بارداری نسبت به ثبت‌نام و تکمیل پرسشنامه پزشکی از طریق بخش ثبت‌نام متقاضی جدید در سایت شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان به آدرس https://www.rsct.ir/ اقدام کنند.
او تصریح کرد: در صورت عدم امکان ثبت نام الکترونیکی، متقاضی می‌تواند به صورت حضوری به یکی از دفاتر بانک خون بندناف رویان در سراسر کشور مراجعه و در زمان عقد قرارداد فرم پرسشنامه پزشکی را نیز تکمیل کند.
بازرس واحد کنترل کیفی شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان استفاده از ذخیره‌سازی خون بندناف را به بیمه سلامت تشبیه کرد و با تاکید بر اینکه علم پزشکی از دارو درمانی به سمت سلول‌درمانی سوق پیدا کرده است، به همه خانواده‌ها توصیه کرد از فرصت ذخیره‌سازی خون بند ناف استفاده کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.