مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: ۷۳ درصد از واحد‌های مسکونی روستایی استان تاکنون بهسازی و مقام سازی شده است.

فرهاد سبحانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین با اشاره به اقدام صورت گرفته از سوی این نهاد در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی، گفت: وضعیت بهسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی در استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: در عین حال نیز در تلاش هستیم تا در بخش‌هایی که مشارکت و استقبال مردم از تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی کمتر است را با اتخاذ تمهیداتی این تسهیلات را جهت ایمن کردن واحد‌های مسکونی روستایی به متقاضیان واگذار کنیم.

به گفته وی، ۶۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان قزوین مقاوم سازی شده که این میزان در مقایسه با آمار کشوری، قزوین را به رتبه نخست در بین تمامی استان‌ها قرار داده است.

سبحانی با بیان اینکه از سال ۸۴ تاکنون ۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی استان از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی مورد مقاوم سازی قرار گرفته است، یادآور شد: انجام این مساله با نظارت عالی بنیاد مسکن استان قزوین و مجموعه نظام فنی روستایی از جهت رعایت مقررات ملی ساختمان و استاندارد‌های ساخت و ساز مورد کنترل قرار گرفته است.

وی، سهمیه ابلاغی بهسازی مسکن روستایی استان قزوین را در سال گذشته هشت هزار واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد سهمیه، سه هزار واحد تاکنون احداث شده، چهار هزار و ۶۰۰ متقاضی نیز موفق به عقد قرارداد با بانک‌های عامل شده اند و ۶ هزار فقره پرونده متقاضیان هم جهت دریافت تسهیلات به بانک‌ها از سوی این نهاد ارسال شده است.

سبحانی بیان کرد: همکاری نزدیک بانک‌های عامل استان قزوین در تسریع روند مقاوم سازی مسکن روستایی بدون شک فراراه و راهگشا خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به همراهی و تصویب دولت سیزدهم، خوشبختانه طی سال گذشته سقف تسهیلات بانکی در خصوص مقاوم سازی مسکن روستایی به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافت که این موضوع از سوی متقاضیان روستایی بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین تاکید کرد: پرونده ۲ هزار و ۶۰۰ متقاضی واحد مسکونی در قالب متمم تسهیلات بانکی نیز از تسهیلات جدید بهره‌مند شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.