مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: برق ۱۶ دستگاه پرمصرف این استان به دلیل رعایت‌نکردن دستورالعمل اعلام شده، با اخطار قبلی قطع شد.

محمد رئیسی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی مصرف برق به ویژه در بخش ادارات، اظهار داشت: باتوجه‌ به اخطارهای قبلی نسبت به رعایت دستورالعمل نحوه صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق، این مراکز نسبت به این موضوع بی‌توجه بوده که برق آن‌ها قطع شد.

وی با بیان اینکه طی اجرای طرح پایش مصرف برق ادارات سیستان و بلوچستان پنج مرکز نیز اخطار قطع برق دریافت کردند، افزود: طبق مصوبه هیئت دولت، ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی وابسته به دولت و دستگاه‌های غیروابسته به دولت که خدمات عمومی ارائه می‌کنند مکلف‌اند به ۳۰ درصد کاهش مصرف برق در ساعات اداری و ۶۰ درصد کاهش مصرف بعد از ساعت اداری اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به‌ صورت روزانه پایش و بازرسی از ادارات توسط کارکنان شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان انجام می‌شود، گفت: کارکنان این شرکت ضمن ارائه راهکارهای مدیریت مصرف برق به ادارات و مراکز پرمصرف، در نوبت اول هشدار، در صورت عدم کاهش مصرف تا سقف تعیین شده اخطار کتبی و در صورت ادامه این اقدام برق مراکز پر مصرف را قطع خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از قطع برق اداره، مدیر مربوطه باید نسبت به ارائه تعهدنامه کتبی مبنی بر رعایت سقف تعین شده در دستورالعمل هیئت وزیران اقدام تا برق وصل شود و در صورت تکرار مجدد این روند، برقشان از راه دور قطع می‌شود و مشخصات مدیر و دستگاه مربوطه که برق آن قطع شده کتباً در اختیار سازمان بازرسی قرار می‌گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار