اجرای طرح تولید و ذخیره سازی گاز طبیعی مایع برای نخستین بار در کشور در شرکت آهن و فولاد اردکان آغاز شد.

چگینی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز کشور نیز در مراسم اجرای طرح تولید و ذخیره سازی گاز طبیعیِ مایع ، اجرای این طرح را موجب کمک به رفع ناترازی گاز در ماه‌های سرد سال و افزایش تاب آوری گاز طبیعی در کشور دانست و گفت: اجرای این طرح در آذین واحد فولاد سازی در اردکان می‌تواند الگویی برای دیگر صنایع کشور باشد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است ۳۰ واحد تولید و ذخیره سازی گاز طبیعی دیگر در صنایع مختلف کشور ایجاد شود که در حال حاضر ۱۴ شرکت صنعتی متقاضی راه اندازی آن هستند.

احدزاده رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری نیز از بومی سازی ساخت و تجهیز این مراکز طی ۲ سال آینده در کشور خبر داد و گفت: با این اقدام همه تجهیزات و فناوری‌های این طرح به دست متخصصان کشورمان انجام خواهد شد.

به گفته مهری نژاد مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع اردکان، این طرح با سرمایه گذاری سه هزار میلیار تومان تا ۲ سال آینده اجرایی خواهد شد.

 قرار است با اجرای این طرح، روزانه ۱۵۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی در فصل گرم سال تولید شده و با تبدیل آن به گاز طبیعی مایع، انرژی مورد نیاز این واحد فولادی برای یک ماه تا ۴۵ روز در فصل سرما تامین شود.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار