مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان یزد، از ثبت بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت تعاونی در استان خبر داد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان یزد در آستانه هفته قوه قضائیه گفت: ثبت و تشکیل شرکت‌های تعاونی بهترین بستر برای مردمی سازی اقتصاد و تحقق شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری جهش تولید با مشارکت مردم تعیین گردیده، است.

وی افزود: ثبت شرکت‌های تعاونی علاوه بر کمک به زمینه سازی برای تحقق شعار سال، همواره نقش مهمی را در مشارکت مردم در اقتصاد و به نوعی مردمی سازی اقتصاد رسیدن کشور به اهداف اقتصادی را ایفا می‌کند. 

اقبال با بیان اینکه ثبت یک شرکت، اولین گام برای شروع یک کسب و کار است، افزود: با توجه به اینکه اداره کل ثبت اسناد و املاک در بهبود فضای کسب و کار نقش اولیه و تعیین کننده دارد تمام هدف و تلاش خود را با سرعت بخشیدن به فرآیند ثبت شرکت، صاحبان سرمایه را در برداشتن گام نخست یاری می‌کند.

مدیرکل ثبت اسناد استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از تکالیف اصلی ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری استان، تسهیل و تسریع فرآیند ثبت شرکت‌ها و کاهش هزینه هاست و در این راستا، هر سال، عملکرد ادارات کل ثبت به عنوان متولی اصلی شاخص شروع کسب و کار، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. 

اقبال با اشاره به لزوم تلاش جهت تحقق شعار سال گفت: مجموعه ثبت اسناد و املاک استان یزد، تمام تلاش و همت خود را برای تحقق شعار سال انجام می‌دهد و در این راستا، خدمات ثبتی از جمله ثبت شرکت‌ها و هرگونه تغییرات شرکت‌ها را در کمتر از یک روز به مردم عزیز استان ارائه می‌کند که این اقدام نقش مهمی در رشد تولید و توسعه و بهبود فضای کسب و کار خواهد داشت.

وی ادامه داد: در استان یزد از دهه ۵۰ که اولین شرکت تعاونی به ثبت رسیده تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت تعاونی در حوزه‌های مسکن، مصرف، تولیدی و توزیعی به ثبت رسیده که در بین آنها شرکت‌های تعاونی فعال، قدرتمند، دانش بنیان و بزرگی وجود دارد که در جایگاه اولین‌های شرکت تعاونی برتر ملی قرار دارند.

عضو شورای قضایی استان یزد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نقش و جایگاه حقوق مالکیت معنوی و ثبت این حقوق در فعالیت‌های اقتصادی اظهار داشت: از آنجایی که در سالیان گذشته، تمرکز خدمات در مرکز مالکیت معنوی مستقر در تهران، مشکلات فراوانی را در این خصوص برای متقاضیان بدنبال داشته که بیشتر ناشی از عدم آگاهی کافی بین خدمت گیرندگان در ارائه این خدمت حقوقی بوده است ولی با پیگیری‌های انجام شده در ۲ سال گذشته «دفتر مالکیت معنوی استان» در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری استان یزد با اختیار کارشناسی و پشتیبانی مرتبط با علائم تجاری ایجاد شده است.

به گفته اقبال، از جمله اهداف دفتر مرکز مالکیت معنوی استان یزد، تسریع در تعیین تکلیف درخواست‌های ثبت علائم تجاری، کاهش هزینه‌های ثبت برای شهروندان، ارائه خدمات پشتیبانی و ارشادی، جلوگیری از سوء استفاده دفاتر غیرقانونی ثبتی و به طور کلی هرگونه تلاش جهت اراده خدمات هرچه شایسته‌تر به هم استانی‌های متقاضی ثبت علامت تجاری میباشد که در سال گذشته بیش از چهار هزار اظهارنامه ثبت علامت تجاری در این مجموعه بررسی و تعیین تکلیف شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار