مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: سرمایه‌گذاران شهرک‌های صنعتی مشمول بخشودگی ۵۰ درصدی اقساط حق بهره‌برداری زمین می‌شوند.

هاشم علایی گفت: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران و توسعه مناطق محروم، برای سرمایه‌گذاران شهرک‌های صنعتی کوثر و گرمی و نواحی صنعتی رضی، نیر، مشگین‌شهر، هشجین، نوجه ده، روح کندی، شکرآب و پارس‌آباد مشوق‌هایی پیش‌بینی شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به توسعه نواحی صنعتی در مناطق محروم استان افزود: توسعه و تملک اراضی جدید با کمک مسئولان استان و دستگاه‌های مرتبط شامل پیگیری توسعه ناحیه صنعتی نیر با مساحت ۴۷ هکتار و ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی هل‌آباد با مساحت ۵۰ هکتار، بیله‌سوار با مساحت ۳۰ هکتار، برزند گرمی با مساحت ۳۰ هکتار و شهرک انرژی‌های خورشیدی در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته او، به منظور رعایت عدالت، شفاف‌سازی امور و کاهش بروکراسی‌های اداری، فرآیند واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی اردبیل به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود و اولویت دریافت زمین با کسانی است که زودتر وارد سامانه شده و مراحل ثبت‌نام را سپری کرده باشند.
علایی گفت: در فرآیند الکترونیکی شرکت شهرک‌های صنعتی هیچ گونه دخل و تصرفی در نحوه واگذاری قطعات به سرمایه‌گذاران ندارد و تمامی مراحل درخواست زمین توسط متقاضیان انجام می‌شود.
او در ادامه برگزاری تور‌های صنعتی، نمایشگاه‌ها، حمایت از دانش بنیان شدن، برگزاری دوره‌های آموزشی، حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی، شناسایی نیاز‌های فناورانه واحد‌های تولیدی، ارائه برنامه‌های حمایتی به منظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی، کمک به افزایش صادرات محصولات صنعتی و اخذ مجوز‌های استاندارد سازی واحد‌های تولیدی و حمایت‌های خوشه‌ای از واحد‌های تولیدی را از دیگر مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان ذکر کرد.
علایی همچنین از اجرای بیش از ۲۰ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل خبر داد و افزود: بهسازی و آسفالت هشت خیابان شهرک صنعتی ۲ اردبیل، تکمیل ساختمان فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی ۲ اردبیل، اجرای پست برق ۶۳ کیلو ولت با ظرفیت ۴۰ مگاوات شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل، جدول‌گذاری و زیرسازی معابر ناحیه صنعتی هشجین و اجرای شبکه آب و برق ناحیه صنعتی هشجین از طرح‌های اجرا شده در شهرک‌های صنعتی استان است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل همچنین به اجرای مدول دوم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف تصفیه پساب خروجی واحد‌های تولیدی از محل منابع ملی و داخلی و بخشی از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری اجرا شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.