مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن استمداد از همه دستگاه‌های دخیل در بازآفرینی بازار بزرگ تهران گفت: همه باید با تبعیت از سند بالادستی برنامه مشترک به وظایف قانونی خود برای این اقدام مهم عمل کنند.

مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: برای نخستین بار برنامه مدونی را در اقدامی مشترک برای کمک به بازآفرینی بازار با همکاری همه دستگاه‌های تاثیرگذار در بازار تهران تهیه و به تصویب رسانده‌ایم تا بتوانیم با همکاری همه آنها بازار تاریخی تهران را بازآفرینی کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: این برنامه هم اینک به استاندار تهران و نیز روسای همه دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

هدایت گفت: در این برنامه مشترک؛ تکالیف هر دستگاه اینکه باید چه کاری را در چه بازه زمانی با چه اعتبار و چه کیفیتی به سرانجام برساند مشخص شده است. به عنوان مثال مشخص شده وزارت نیرو و یا شرکت آب و فاضلاب چه اقداماتی باید در این حوزه به انجام برسانند.

وی با بیان اینکه چندین چاه فاضلاب در محدوده بازار وجود دارد که باید وضعیتش مشخص شود، ادامه داد: طبق این برنامه، شرکت آب و فاضلاب مکلف شده تا بحث شبکه فاضلاب محدوده بازار را مشخص و ساماندهی کند.

مدیرعامل سازمان نوسازی تهران در پاسخ به این سوال که تکالیف شهرداری تهران در این باره چیست؟ اضافه کرد: در این برنامه تکالیفی هم برای شهرداری تهران همچون دیگر دستگاه‌ها مشخص شده که باید به انجام برساند البته تاکنون اقداماتی از سوی شهرداری به انجام رسیده هر چند کافی نیست و سرعت کار پایین است.

وی در پاسخ به اینکه آیا دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود عمل کرده اند یا خیر؟ یادآور شد: هم اینک یک سال و اندی از تصویب و ابلاغ این برنامه مشترک می‌گذرد، اما هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی دخیل در برنامه، حضور جدی نداشته و هنوز اقدامی نکرده‌اند.

هدایت با اشاره به بازدید روسای حوزه دولت از جمله معاون اول و نیز وزیر کشور و شهردار تهران از بازار فرسوده تهران گفت: از دادستان تهران که پیگیر مسایل و مشکلات و بازآفرینی بازار تهران است درخواست دارم تا با دستگاه‌های دخیل متخلف که در وظایف قانونی اشان کوتاهی کرده اند برخورد قانونی کند.

وی با بیان اینکه باید برنامه مشترک در بازآفرینی بازار تهران فصل الخطاب باشد، در ادامه افزود: خواسته ما از دولت نیز این است که با تامین منابع مالی دستگاه‌های دخیل در این برنامه مشترک کمک کند تا آنها بتوانند اقدامات شان را به موازات شهرداری به انجام برسانند.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۲ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
شهرداری باید هر مغازه ای که بازار رو ترک کنه مالیات و آب و برقش رو تا 5 سال مجانی کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۱ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
بازار باید منتقل بشه به یه جای دیگه
آخرین اخبار