رئیس کل دادگستری گیلان گفت: قاضی ویژه تاکنون ۴ نفر را در پرونده بیمارستان قائم (عج) رشت بازداشت کرده است و احتمال افزایش بازداشتی‌ها وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری گیلان با ابراز تأسف از وقوع حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان قائم (عج) رشت گفت: علت حادثه از سوی سازمان آتش‌نشانی در دست بررسی است ضمن آنکه با توجه به فوت تعدادی از بیماران، پزشکی قانونی استان در حال بررسی علت دقیق فوت آنان است.

او با بیان اینکه تا روشن شدن همه ابعاد موضوع نباید پیش‌داوری کنیم، افزود: ابعاد این حادثه پس از اعلام گزارش سازمان آتش نشانی و بخش‌های مربوطه به اطلاع مردم خواهد رسید.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین از تعیین قاضی ویژه برای پیگیری حادثه بعد از دستور رئیس قوه قضاییه خبر داد و تصریح کرد: قاضی ویژه تاکنون ۴ نفر را در رابطه با این پرونده بازداشت کرده و پیگیری موضوع با جدیت در دست انجام است.

بیمارستان خصوصی قائم (عج) رشت، حوالی بامداد سه شنبه ۲۹ خرداد ماه دچار آتش سوزی شد که این آتش سوزی با تلاش نیرو‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت مهار شد و بیماران بستری در این بیمارستان هم به سایر مراکز درمانی منتقل شدند که متأسفانه در همان ساعات اولیه ۸ تن از این بیماران جان باختند.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۱ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
وزیر بهداشت اگر غیرت و مسئولیت داشت استعفا می داد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۲ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
حتما آبدارچی و نظافتچی را گرفتید نه مدیران و مسئولین کم کار را.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۲ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
یکی از فوتی های دیشب بیمارستان قائم رشت بنام لیلا جعفری، همسر یکی از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی (دوره ششم) بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۵ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
این مسخره بازی فایده نداره چرا وزیر بهداشت استعفا نمیده؟!
Iran (Islamic Republic of)
عیسی ساعد
۱۷:۴۸ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
تا زمانیکه آتش نشانی زیر نظر شهرداری ها بوده وآتش نشانی محل تبعید برای برخی نیروها بوده و مهمتر اینکه آتش نشانی نتواند مستقیم به ایمنی ادارات رسیدگی کند این فجایع ادامه خواهد داشت
Iran (Islamic Republic of)
کوهکمری
۱۶:۵۱ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
مردم باندازه کافی مشکلات دارند مشغولیت باید از لحاظ حفاضتی و امنیتی وغیره مورد برسی مداوم داشته باشند اول باید مشغول شبکه جواب گوباشد حتی وزیرهم ازطرف مجلس استیضاح شود از بزرگان تنبیح عامل جلوگیری میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۰۸ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
خودت فهمیدی چی نوشتی؟!