وزیر بهداشت گفت: در دولت سیزدهم شش نوع واکسن کرونا در داخل تولید شد.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در حاشیه نمایشگاه روایت پیشرفت با هدف تبیین دستاوردهای دولت گفت: در دولت سیزدهم  ۹۹ خدمت رایگان را برای مادران باردار با هدف ترویج سبک زندگی سالم، باروری سالم، فرزندآوری به موقع و جوانی جمعیت ارائه داده‌ایم.

وی بیان کرد: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در دولت سیزدهم افزایش یافته است، به طوری که حدود ۱۷ هزار تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شد که معادل ۲۰ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور است. وزارت بهداشت در نظر دارد که ۱۵ هزار تخت دیگر تا پایان سال جاری به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی اضافه کند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: با تلاش دانشمندان جوان و تولید واکسن، شش نوع واکسن تولید شده است و در دوران شیوع ویروس کرونا، روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن و بیش از هشت میلیون دوز واکسن کرونا در هفته تزریق شد که به نوعی ثبت یک رکورد محسوب می‌شود.  

وی افزود: حدود ۳۳۰ قلم دارو که پیش از این تحت پوشش بیمه نبودند در دولت سیزدهم تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفته‌اند.

عین اللهی ادامه داد: دولت سیزدهم موفق به ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا با تزریق ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز در روز شد که به گفته مسئولان امر این رکورد جز با کمک رسانه‌ها از طریق تشویق و ترغیب مردم ممکن نبود.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم ۴۳۰۰ بهورز جذب و بیش از ۶۰۰۰ نیرو از جمله ماما جذب شده است‌.

وی افزود: تا قبل از آغاز به کار دولت مردمی، حدود ۱۹ میلیون دوز واکسن کرونا به ایران تعلق گرفته بود و کرونا روزانه بیش از ۷۰۰ قربانی می‌گرفت و با اختصاص منابع مالی حدود ۱۴۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار