استاندار قزوین گفت: انتخابات یکی از اصلی‌ترین فضا‌های نقش آفرینی مردم در پیشبرد امور است و براساس همین نقش آفرینی در سال‌های اخیر، اداره کرد کشور بین سلایق مختلف دست به دست شده است.

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گفت: اتفاق تلخ، ناگوار و پیش بینی نشده شهادت رییس جمهور مردمی، پرتلاش و خستگی ناپذیر یک واقعه باور ناپذیر بود و این اتفاق در کنار تمامی اتفاقات ناگوار، برخی از ظرفیت‌های نظام را به نمایش گذاشت.

وی با بیان اینکه پس از شهادت آیت الله رییسی که یک موضوع تقریبا جدید و غیر منتظره‌ای در کشور بود، در عملکرد نظام هیچ خدشه‌ای به وجود نیامد و این اتفاق در داخل و خارج کشور بسیار قابل توجه بود، افزود: مدت کوتاهی پس از شهادت نفر اول اجرایی کشور، امروز آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را داریم و تمامی سلایق در حال تلاش برای جمع آوری آرای مردم هستند.

استاندار قزوین اضافه کرد: آن چیزی که از نظر فرهنگ عمومی اهمیت دارد این است که شهادت آیت الله رییسی و اتفاقات پس از آن نشان داد که در نظام جمهوری اسلامی ایران اصالت با مردم است و مردم سرنوشت کشور را رقم می‌زنند، موضوعی که امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب آن را بیان و مردم از آن حمایت کرده بودند.

وی ادامه داد: بر همین اساس و در فضای پیش رو، متولیان باید مبتنی بر آرمان‌ها شرایط را پیش ببرند و موضوعاتی مانند توجه به شریعت اسلام، عدالت، تسری جریان سلامت و خدمتگزاری را دستور کار قرار دهند.

اعلایی، آرمان اصلی انقلاب اسلامی ایران را در اداره کردن کشور توسط مردم دانست که دیگران نه حق و نه امکان تعیین سرنوشت ملت را دارند و اظهار کرد: اتفاقی که در دولت آیت الله رییسی به وقوع پیوست به شکل یک دولت تراز، پله‌ای بود که گام به مرحله بالاتر گذاشت و انتظار است این مسیر ادامه دار باشد و مسیر خدمت در دولت‌های بعد نیز ادامه پیدا کند.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: موضوعی که منجر به محبوبیت و علاقه عمومی به رییس جمهور شهید شد، اخلاص، تعهد و صداقت در رفتار ایشان بود و در فضای پیش رو اگر این فضایل ادامه دارد نباشد گرفتار پسرفت خواهیم شد.

وی ادامه داد: هیچ شخصی نمی‌تواند بگوید سرنوشت آینده کشور به چه شکلی رقم خواهد خورد و چه کسی به عنوان رییس جمهور انتخاب می‌شود و تنها خواست و اراده ملت آینده کشور را تعیین می‌کند، موضوعی که نشان دهنده ظرفیت بی نظیر جمهوری اسلامی ایران است.

اعلایی اضافه کرد: در استان قزوین برای خدمت گذاران به مردم در دولت سیزدهم قدرت و حضور در مصادر و مناصب اصالت ندارد بلکه تقرب به آرمان‌های انقلاب و توجه به یوم الحساب، اصالت دارد.

استاندار قزوین بیان کرد: دولت امانت دار رای مردم است و نسبت به هیچ فرد، جریان و گروهی برتری قابل نیست و عادلانه مسیر را پیش خواهد برد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.