بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی ادوات و ماشین آلات کشاورزی، نهاده‌ها و تجهیزات آبیاری و صنایع وابسته و بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، آبزیان، دارو‌های دامپزشکی و صنایع وابسته با حضور شرکت‌ها و تولیدکننده داخلی و خارجی در تبریز آغاز به کار کرد.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه‌های تخصصی کشاورزی هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها را آشنایی سرمایه گذاران با توانمندی‌های صادراتی و ظرفیت‌های مربوط به ایجاد زنجیره ارزش عنوان کرد.

 فتحی افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌های مهم بخش کشاورزی در شهر اولین‌ها فرصت بسیار مهمی برای عرضه محصولات شرکت‌های داخلی و خارجی و برقراری ارتباط آنها با یکدیگر و به خصوص بازار‌های داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: در کنار عرضه محصولات تولیدی شرکت‌های بخش کشاورزی، صنعتگران، کشاورزان، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و با فناوری‌های روز دنیا و تکنولوژی‌های جدید بخش کشاورزی آشنا می‌شوند.

فتحی گفت: فرصت‌ها، چالش‌ها، مشکلات و راهکار‌های بخش کشاورزی و به خصوص صنعت دام و طیور نیز مطرح شده و در مورد آخرین سیاست گذاری‌ها و اخبار اقتصادی و سیاسی در بخش کشاورزی تبادل نظر انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۵۰ شرکت و واحد تولیدی و بازرگانی از ۲۱ استان کشور شامل استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، گلستان، مازندران، اردبیل، لرستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کردستان، گیلان، مرکزی، همدان، قزوین، زنجان و فارس و چندین شرکت از کشور ترکیه در سه سالن امیرکبیر، پروین اعتصامی و شهریار نمایشگاه بین المللی تبریز تا تاریخ دوم تیرماه محصولات خود را به نمایش می‌گذارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.