آیین بزرگداشت زنده‌یاد مرید محمدی از مفاخر استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

آیین بزرگداشت زنده یاد استاد مرید محمدی از مفاخر حوزه شعر و ادب چهارمحال و بختیاری شامگاه چهارشنبه ۳۰ خرداماه ۱۴۰۳ با حضور اساتید ادبیات و فرهنگ دوستان این استان برگزار شد.

عباس قنبری عدیوی رئیس بنیاد ایران‌شناسی چهارمحال و بختیاری در این آیین به خاطرات ۵۰ سال دوستی و شاگردی خود با زنده‌یاد محمدی اشاره کرد و گفت: در طول این سال‌ها این استاد بزرگ در آموزش شعر و ادب و فرهنگ با سخاوتمندی رفتار کرد و شاگردان بسیاری را تربیت و به جامعه ادبی استان عرضه داشت.

وی، استاد مرید محمدی را بنیانگذار حرکت ادبی، فکری و اجتماعی استان در دهه ۶۰ عنوان کرد و افزود: هرگاه از دهه ۶۰ به بعد جریان ادبی خوبی در استان شکل گرفت پشت این جریان استاد مرید محمدی بوده است.

قنبری، یکی از ویژگی‌ها اخلاقی و رفتاری مرید محمدی را سخاوت و بخشندگی وی برشمرد و اضافه کرد: بخشندگی استاد در اهدای آثار ادبی و کتاب در نوع خود بی‌نظیر بود و اکنون در هر کجای استان از فرهنگسرا‌های و کتابخانه‌ها آثار وی را می‌توان مشاهده کرد.


بیشتر بخوانید


وی، نامگذاری یکیابان‌ها یا میادین استان به نام استاد محمدی را خواستار شد و گفت: برای زنده نگه داشتن یاد و نام مفاخر و مشاهیر استان نیاز است تا خیابان‌های استان به نام این بزرگان نامگذاری شود.

قنبری با تاکید بر اینکه مفاخری نظیر استاد مرید محمدی از سرمایه‌های اجتماعی استان به شمار می‌روند، ادامه داد: برای تداوم راه این بزرگان نیاز است تا آثار ادبی و اشعار این استاد بازخوانی شود.
وی افزود: امید می‌رود سبک شعری مرید محمدی در اشعار دیگر شاعران استان رشد پیدا کند تا مسیر شعر استان تقویت و کامل شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار