با هدف حفاظت و پاسداشت هنر خوشنویسی و معرفی این ظرفیت به گردشگران هفته خوشنویسی قزوین در تقویم رویداد‌های ملی گردشگری به‌ثبت رسید.

علیرضا خزائلی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین با بیان اینکه با ثبت هفته خوشنویسی قزوین تاکنون هفت رویداد در تقویم ملی رویداد‌های گردشگری به‌ثبت رسیده‌است، گفت: شهر قزوین از دیرباز مهد پرورش بزرگان خوشنویسی کشور بوده و شاگردان زیادی نیز نزد اساتید نامی در این شهر آموزش دیده و پرچم هنر را در این خطه برافراشته‌اند و به همین دلیل قزوین از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی فرهنگی کشور به‌عنوان پایتخت خوشنویسی ایران نام گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین افزود: همچنین استان قزوین میزبان دوسالانه خوشنویسی کشور به‌دبیری اداره‌کل فرهنگ و ارشاداسلامی است و موزه خوشنویسی قزوین نیز با نمایش آثار هنرمندان برجسته خوشنویسی قزوین و ایران در کاخ‌موزه چهلستون قزوین دایر و میزبان گردشگران بی‌شماری در همه ایام سال است.

خزائلی اظهار کرد: به‌‍منظور حفاظت و صیانت از این میراث ناملموس ارزشمند استان هفته خوشنویسی قزوین که هرساله با اجرای اقداماتی نظیر ‏برگزاری نمایشگاه‌های متعدد خوشنویسی، تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه در مهرماه برگزار می‌شود در فهرست رویداد‌های ملی گردشگری به‌ثبت رسیده که می‌تواند نقش موثری در معرفی شایسته این ظرفیت و جذب بیشتر گردشگران داشته باشد.

وی یادآور شد: پیش از این نیز رویدادهایی، چون جشن فندق، جشن سماق، شور زرآباد، سوگواری زنانه حسینیه آقاسیدجمال، مراسم سوم امام و آیین سمنوپزان در این تقویم ثبت شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.