استاندار اردبیل گفت: مالکیت واحد‌های افراد در نهضت ملی مسکن تا پیش از فصل زمستان مشخص شود.

سیدحامد عاملی در شورای مسکن استان گفت: با توجه به اینکه مشکل چندانی در ارائه آورده مردمی و تسهیلات از سوی بانک‌های عامل در طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد، لازم است تا پیش از فصل زمستان نسبت به تکمیل دیوارچینی و تقسیم‌بندی داخلی اقدام شود.
استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت مشخص کردن مالکیت واحد‌ها و نصب درب و پنجره در فصل کاری، افزود: با مشخص شدن مالکیت‌ها، افراد نسبت به واریز آورده خود اقدام می‌کنند و در فصل زمستان نیز نازک‌کاری‌های واحد‌ها انجام می‌شود.
او با تاکید بر تلاش اداره کل راه‌وشهرسازی نسبت به استمرار تامین زمین برای متقاضیان باقی‌مانده تصریح کرد: در اجرای شهرک شهید سلیمانی اردبیل به‌عنوان بزرگ‌ترین شهرک نهضت ملی مسکن کشور، ۶۴۰ هکتار معادل ۱۰ درصد به مساحت شهر اردبیل افزوده شد.
عاملی اظهار کرد: اردبیل با توجه به تراکم بالای جمعیتی که ۹۵ نفر در هر هکتار است، نیازمند افزوده شدن فضای شهری بوده که حیطه‌های مختلف زندگی در شهر را تسهیل کند.
او با بیان اینکه افزایش مساحت شهر اردبیل از ۶۴۰ تا یک هزار هکتار در برنامه قرار دارد، گفت: استان اردبیل نسبت به وسعت و جمعیت دارای بیشترین اجاره‌نشین بوده و همین علت هم بر افزایش اجاره‌بهای مسکن تأثیرگذار است.
استاندار اردبیل با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته در زمینه اجرای زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن، بیان کرد: لازم است طراحی‌های مربوط برای هر یک از دستگاه‌های خدماتی انجام و اجرای زیرساخت‌ها نیز همگام با اجرای واحد‌ها پیش برود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.