جمعی از اصلاح‌طلبان پیرو خط امام و رهبری در بیانیه‌ای از حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی حمایت کردند.

جمعی از اصلاح‌طلبان پیرو خط امام و رهبری با انتشار بیانیه‌ای از حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی حمایت کردند. 

به نام آفریننده صلح و مهربانی فَأَصْلِحُوا بَیْنَهُمَا بِالْعَدْلِ وَأَقْسِطُوا إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ/ حجرات-۹ به نام آن خدایی که اصلاح را یکی از اهداف غایی پیامبران الهی از آدم تا خاتم قرار داد .

ملت تمدن‌ساز ایران زمین؛ همان‌گونه که مستحضرید انقلاب بزرگ ایران اسلامی آنچه که در دل نهفته داشت اصلاح بود و امید که در فراز و نشیب جاده‌های پیشرفت و تحول خود شاهد حوادثی غرورآفرین، بعضاً تلخ و سرشار از کسب تجربه‌های نوین در مسیر مردم سالاری دینی بوده و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، ترسیم مسیری بود برای آزادی‌خواهان جهان. بدون تردیدحافظه تاریخی چند دهه گذشته به روشنی نشان داد، این شعار که در بستر جریان موسوم به خط امام (ره) شکوفا شد، داعیه‌دار اصلاح‌طلبی در تمام زمینه‌های فکری، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بوده و خواهد بود.

حال که استمرار این خط از خرداد ۴۲ به خرداد ۱۴۰۳ رسیده، همگان در برابر آزمونی سترگ و تاریخی قرار گرفته‌ایم. آزمونی بزرگ برای مالکان اصلی اصلاح‌طلبی که حیات و ممات ایشان با خط امام خمینی (ره) و رهبری بزرگوار انقلاب (مدظله العالی) پیوند خورده و آزمونی بزرگ برای انتقال تجربه به نسلی پویا، جوان و خوش فکر محسوب می‌شود.

نسلی که با حفظ معیار‌های اسلام‌خواهی خود در فضای بین المللی امروز همچنان بر ایرانی بودن خود می‌بالد. انتقال این تجربه از نسل اول انقلاب به نسلی که امروز با افتخار خود را یکی از قدرت‌های بلامنازعه‌ی منطقه می‌داند، می‌بایست به دست کفایتمند مردی صورت گیرد که با کوله باری از تجربه، خود را رهرو اصلی این خط بداند؛ بنابراین ما جمعی از اصلاح‌طلبان پیرو خط امام و رهبری با استماع نظرات و کارشناسی دقیق برنامه‌های کاندیدا‌های محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران که می‌بایست یکی از ایشان با انتخاب هوشمندانه و زمانشناسانه مردم ایران زمین، چهار سال سکان بدنه اجرایی این کشور را بر عهده گرفته و نقش اساسی در انتقال تجربه‌ی نسل اول به نسل امروزی را داشته باشد، بنا به دلایل زیر حمایت همه جانبه‌ی خود را از حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای مصطفی پورمحمدی اعلام می‌نماییم:

۱. ایجاد گفتمان جدید و واقع‌گرایانه، که با حفظ اصول انقلاب اسلامی، گفتمانی است اصلاح طلبانه، عزتمندانه، کاربردی و متناسب با مقتضیات روز. ۲. ایستادن در نقطه‌ای درست در راستای بقا و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران که در امتداد آن امنیت جامعه و مردم رقم خواهد خورد. ۳. نقد منصفانه‌ی برنامه پنج ساله هفتم و حرکت به سمت ایجاد نظام برنامه‌ریزی کوتاه مدت اجرایی.

۲. ایستادن در نقطه‌ای درست در راستای بقا و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران که در امتداد آن امنیت جامعه و مردم رقم خواهد خورد.

۳. نقد منصفانه‌ی برنامه پنج ساله هفتم و حرکت به سمت ایجاد نظام برنامه‌ریزی کوتاه مدت اجرایی.

۴. ایجاد جریان پیشرفت و تحول، فارغ از جناح گرایی راست و چپ که موجب فرسودگی بدنه اجرایی کشور و تحلیل بدنه کارشناسی شده است و ایجاد گفتمانی که چتر حضور همه دلسوزان آینده ایران اسلامی فارغ از گرایش‌های سیاسی باشد.

۴. ایجاد جریان پیشرفت و تحول، فارغ از جناح گرایی راست و چپ که موجب فرسودگی بدنه اجرایی کشور و تحلیل بدنه کارشناسی شده است و ایجاد گفتمانی که چتر حضور همه دلسوزان آینده ایران اسلامی فارغ از گرایش‌های سیاسی باشد.

۵. اعتقاد به مذاکره‌ی مقتدرانه با دوست و دشمن بر اساس عزت، مصلحت و حکمت برای کسب امتیاز و لغو تحریم‌ها در عین آگاهی ایشان به ضرورت وجود محور مقاومت و کارکرد میدان.

۶. بهره‌برداری از تمام ظرفیت کشور و توجه به اجماع، همگرایی و هم‌افزایی تمام جریانات بر محور پیشرفت و تحول کشور.

۷. درک جدی و واقعی از مشکلات کشور – به ویژه مسائل و مشکلات قشر عظیم مردم فهیم، عزتمند و غیرتمند ایران اسلامی.

۸. ضرورت مشارکت ملی و حضور پرشمار مردمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و مردمی‌سازی جریان پیشرفت و تحول.

۹. توجه ویژه به اعجاز اعتماد مردم و عدالت اجتماعی.

در پایان امیدواریم شاهد حضور گسترده‌ی آحاد مردم ایران با تمام گرایش‌های فکری در پای صندوق‌های رای باشیم؛ چرا که این حضور لازمه‌ی وفاق ملی و پایه‌ساز اقتدار ایران‌زمین خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۳ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
پورمحمدی و زاکانی کنار بکشن بهتره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۹ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
پزشکیان به نفع پورمحمدی در آخرین لحظه کنار میکشه ورای مردم به یک اصلاح طلب وسه اصولگرا تقسیم میشه وکسی رای بیشتر بدست میاره اون پورمحمدی پور محمدی همان سیاست روحانی غربگدا را دنبال میکند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۳ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
پور محمدی = رئیسی بدون پارتی
آخرین اخبار