رئیس گروه توسعه آبزیان اداره کل شیلات استان اردبیل گفت: شهرستان سرعین ظرفیت بالایی در تکثیرو پرورش ماهیان سردآبی را دارد.

احمد محمدی امروز در بازدید از مزارع پرورش ماهی شهرستان سرعین گفت: آبزی پروری در شهرستان سرعین ظرفیت‌های بالایی دارد و نباید به دلایل واهی این مزارع به تعطیلی کشیده شوند.
رئیس گروه توسعه آبزیان اداره کل شیلات استان اردبیل افزود: با توجه بررسی‌های انجام شده شهرستان سرعین دارای ظرفیت بالایی برای تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی است و در آینده نه چندان دور می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی کشور مطرح شود.
به گفته او، با وجود منابع آبی پایدار و شرایط اقلیمی بسیار مساعد این شهرستان در خصوص تکثیر قزل آلای رنگین کمان در صورت برنامه ریزی صحیح و جذب سرمایه‌گذار می‌توان شرایطی را فراهم کرد تا این شهرستان علاوه بر تامین نیاز استان زمینه توسعه و اشتغال پایدار را فراهم سازد.
محمدی از ارزیابی مشکلات و چالش‌های واحد‌های تولیدی مستقر در شهرستان خبر داد و افزود: در این خصوص کارشناسان این اداره کل با بررسی مسائل و مشکلات، نسبت به رفع آنها تصمیم گیری و راهکار‌های لازم ارائه خواهند کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.