حجت الاسلام نیارکی گفت: دستگاه قضا از همان ساعات اولیه به ماجرای حریق بیمارستان قائم رشت ورود کرد و تاکنون پنج نفر در این زمینه دستگیر شده اند.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دادگستری گیلان با اشاره به اقدامات قضائی انجام شده توسط دستگاه قضا در خصوص حریق بیمارستان خصوصی قائم رشت اظهار کرد: دستگاه قضا از همان ساعات اولیه به این ماجرا ورود کرد تا ابعاد  حادثه را بررسی کند که تاکنون پنج نفر درخصوص حریق این بیمارستان دستگیر شده اند. 

وی با بیان اینکه مسئولان کشوری که به گیلان سفر کرده بودند از اقدام به موقع و جدیت دستگاه قضا تقدیر کردند، گفت: پزشکی قانونی همان روز اول همه اجساد را معاینه و همان روز حریق اجساد به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند. 

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در حادثه بیمارستان و افرادی که فوت شدند دچار سوختگی نشده بودند، افزود: تعدادی از بیماران که فوت شدند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند که کانون حریق نیز در نزدیکی این بخش بود که این بیماران دچار دودگرفتگی و خفگی شدند که منجر به فوت آنان شد. 

صادقی نیارکی با بیان اینکه پنج نوزاد نیز در بخش نوزادان بستری بودند که به بیمارستان‌های دیگر منتقل و هم اکنون تحت درمان هستند، تصریح کرد: برای خارج کردن بیماران از بیمارستان در زمان وقوع حریق، نیرو‌های آتش نشانی و امدادی و مردم و همراهان بیماران کمک کردند تا بیماران از بیمارستان خارج و به بیمارستان‌های دیگر منتقل شدند. 

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید مقررات ایمنی را توجه و رعایت کنند، گفت: با دستگاه‌هایی که در خصوص رعایت استاندارد‌ها یاعدم نظارت بر مقررات ایمنی ساختمان‌ها بی‌توجهی یا ترک فعل کنند برخورد قانونی می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بهزاد صیادی
۰۰:۴۱ ۰۱ تير ۱۴۰۳
دستگاه قضا باید نامش را بخاطر پشتیبانی ونفوذ افراد ثروتمند ودارای رانت وظلم به افراد ضعیف وعادی جامعه تغییر بده ودستگاه قلدرها یاقوه پارتیه بذاره بخاطر این همه پارتی بازی وفساد کارکنانش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۰ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
لطفاً از خانواده‌های داغدار این آتش سوزی که عزیزانشان رو از دست دادند دلجویی کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۱ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
مجازات لازم است به علت بی دقتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۴ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
بیمارستان که الکی نیس باید دارای استاندارد باشه و دستگیری یه چن نفر زیردست توجیه این قتل‌ها هستش. مسولان ارشد کشوری باید پاسخگو باشن. چرا استاندارد نشده؟ چرا پیشگیری نشده؟ و چرا سریع اقدام به خاموشی نگشته؟
Germany
ناشناس
۱۸:۵۰ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
فاجعه ملی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۷ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
شق القمر کردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۸ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
زحمت کشیدید.
الان اونا زنده میشند.
آنقدر هرح و مرج و دزدی و گرونیه که بیمارستان هم شدا محل قتل عام