استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه زیرساخت‌های کشاورزی در دولت سیزدهم گفت: در سه سال اخیر سطح گلخانه‌های این استان از ۳۰ هکتار به ۱۰۰ هکتار رسید.

 غلامعلی حیدری روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح‌های جهادکشاورزی شهرستان خانمیرزا تاکید کرد: افزایش سطح گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری تا یک‌هزار هکتار در دستور کار قرار دارد.

وی بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای سرمایه‌گذاری در حوزه گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری را ضروری دانست و افزود: افزایش سطح گلخانه‌های باعث اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و ارتقای در راستای ترویج جهادی مدیران سعی می‌شود در تمامی شهرستان‌ها حضور پیدا کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در این اردو‌های جهادی مشکلات مردم شهرستان‌ها شناسایی و پس از طرح در شورای مشترک اداری استان و شهرستان نسبت به بررسی موضوع و ارائه راهکار‌های عملیاتی رفع آنها اقدام می‌شود.

حیدری به بازدید میدانی از طرح‌های مختلف در اردوی جهادی مدیران به شهرستان‌ها اشاره و تصریح کرد: در این بازدید‌ها علاوه بر شناسایی مشکلات تولیدکنندگان زمینه رفع این مشکلات و ارائه راهکار‌های عملی و کارشناسی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری میز خدمت مدیران در سفر به شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در چله خدمت فعالیت‌های جهادی با هدف افزایش رضایت‌مندی مردم انجام می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در چله خدمت عملیات اجرایی ۲ طرح شامل مجتمع دامپروری بابامنصور و ساختمان اداری شهرستان خانمیرزا آغاز و یک طرح بهره‌برداری می‌شود.

حسین برزگر تاکید کرد: در این راستا ۷۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره ۱۸ تامین، پرداخت و هزینه شد.

وی افزود: راه‌آهن مجتمع دامپروری ۴۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت‌ها و احداث ساختمان جدید جهاد کشاورزی شهرستان خانمیرزا ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه دارد.


بیشتر بخوانید


برزگر تصریح کرد: پروانه تاسیس ۴۷ هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری صادر شده است.

برچسب ها: کشاورزی ، گلخانه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار