مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان گفت: چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در سه ماهه اول سال پرداخت شد.

فیروز شکوری  با بیان اینکه بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های زنجان پرداخت شد گفت: هر ماه مبلغی به عنوان ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت می شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان گفت: در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱۷ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال از مالیاتهای دریافتی از محل ارزش افزوده استان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شد که نسبت به سال قبل آن (۱۴۰۱) هفت درصد افزایش داشت.

شکوری با بیان اینکه مبالغ پرداختی عوارض ارزش افزوده در جهت توسعه زیرساخت های شهری و روستایی استان هزینه می شود، خاطرنشان کرد: از مجموع ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سال ۱۴۰۲، یک درصد سهم سلامت، چهار درصد مالیات و چهار درصد عوارض است که عوارض ارزش افزوده وصول شده در هر ماه برای انجام امور عمرانی شهری و روستایی به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و روستاهای بدون دهیاری به حساب فرمانداری ها واریز می شود.

وی تصریح کرد: لازم است مصرف کنندگان کالا و خدمات به این نکته توجه داشته باشند نرخ مالیات بر ارزش افزوده که سال گذشته ۹ درصد بود با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳، یک درصد افزایش پیدا کرده و در حال حاضر باید معادل ۱۰ درصد نرخ ارزش افزوده را مطالبه کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی طرح ها و پروژه های عمرانی افتتاح شده از محل عوارض پرداختی مؤدیان مالیاتی توسط شهرداری ها یکی از راه های آگاهی بخشی در راستای هزینه کرد و موارد مصرف مالیاتی است.

وی افزود : پرداخت مالیات مشارکت اجتماعی و از تکالیف حقوق شهروندی است بنابراین باید در این خصوص فرهنگسازی و آگاهسازی در راستای هزینه کرد مالیات انجام شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان در ادامه از برپایی میز خدمت خبر داد و گفت: برپایی میز خدمت در نماز جمعه های هر هفته کار بسیار ارزشمندی بوده و اقدامی برای گره گشایی کار مردم است که باید با جدیت دنبال شود.

وی افزود: هدف از میز خدمت تسریع در رسیدن به نتیجه در اداره کل امور مالیاتی استان زنجان است و یک راه سریع و میانبر برای تسهیل در انجام کار مودیان محسوب می شود.

برچسب ها: مالیات ، ارزش افزوده
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.