حجت‌الاسلام محمدی گفت: شرکت مردم در انتخابات پایه‌های نظام اسلامی را مستحکم خواهد کرد و انتخاب افراد اصلح می‌تواند در آینده کشور و حل مشکلات اثرگذار باشد.

حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی امام جمعه موقت یزد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد گفت: شرکت مردم در انتخابات پایه‌های نظام اسلامی را مستحکم خواهد کرد و انتخاب افراد اصلح می‌تواند در آینده کشور و حل مشکلات اثرگذار باشد.

وی بیان داشت: همه مردم بیایند و در این انتخابات حضور پیدا کنند تا با همت و یاری مردم بتوانیم انقلابمان را به صاحب اصلی آن تحویل دهیم.

امام جمعه موقت یزد اظهارداشت: هر فردی که دغدغه ایران را دارد باید در انتخابات شرکت کند.

حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه اکنون انتخابات عرصه تقوا است، گفت: افرادی که در انتخابات به خوبی شرکت می‌کنند اهل تقوا هستند و این مشارکت و حضور در انتخابات واجب دینی، میهنی و عرفی است و همه ما وظیفه داریم هم در انتخابات شرکت کنیم و هم فرد اصلح را انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: شرکت نکردن در انتخابات قابل جبران نیست و اینکه مردم رأی بدهند یا ندهند و اینکه به چه کسی رأی بدهند و چه کسی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند تفاوت دارد و تأثیر آن را همه خواهیم داد بنابراین باید به حضور در انتخابات اهمیت داد.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی گفت: صدا و سیما با اقدامی که انجام داده دیگر نیاز به بریز و بپاش و صرفه هزینه‌های گزاف برای تبلیغات در سطح شهر نیست، کاندیدا‌ها در تلویزیون سوابق، برنامه‌ها و اهداف خود را برای نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری بیان می‌کنند و مردم با مشاهده مناظره‌های آنها بهترین فرد از نظر خود را انتخاب خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در یک هفته باقی مانده به انتخابات باید مناظره‌ها را مشاهده و برنامه‌های کاندیدا‌ها را گوش کنیم، ادامه داد: از میان مردم عده‌ای کارشناس هستند و می‌توانند اصلح را تشخیص دهند، برخی اطلاعات سیاسی، اقتصادی و... را نمی‌دانند و می‌توانند از افراد مطلع بپرسند، اما عده‌ای حزب باد هستند هر کسی هر چیزی بگوید مانند هر آنچه در فضای مجازی منتشر می‌شود و یا به دشمنان و شبکه‌های خارجی گوش می‌سپرند که اصلا قابل قبول نیست لذا باید تحقیق کرد و اصلح را شناسایی کنیم.
 
حجت الاسلام محمدی اضافه کرد: هیچ کس حق ندارد کاندیدایی را تخریب کند یا به کاندیدا‌های دیگر توهین کند اگر کاندیدایی را قبول نداریم سکوت کنیم و اخلاق را رعایت کنیم، نباید بنر‌ها و پوستر‌های که در سطح شهر زده می‌شود را پاره کند، بداخلاقی‌ها و توهین کردن از جمله مواردی است که مقام معظم رهبری نیز آن را نهی کرده‌اند.

امام جمعه موقت یزد افزود: وضعیت کشور ما گل و بلبل نیست، اما شهید جمهور ما برای بهبود وضعیت کشور در زمینه‌های مختلف بسیار تلاش کرد اینکه کاندیدایی آماری دروغ بدهد مثلاً بگوید در کشور استاندار کرد نداریم به قومیت‌گرایی دامن زده است، نباید حرفی بزنیم که قومیت‌های مختلف به جان هم بیفتند، اکنون دشمن ما همین کار می‌کند و دوقطبی‌های کاذب می‌سازد، نباید دروغ گفت چرا که موجب اختلاف بین گروه‌ها و اقوام و موجب کاهش مشارکت در انتخابات است.

وی گفت: دادن پست به افراد به شیعه و سنی بودن یا عجم و عرب بودن بستگی ندارد بلکه ایرانی بودن مهم است نباید حرف‌هایی زده شود که مردم را تحریک کند، صدا و سیما هم باید همان موقع که آمار ارائه می‌شود از کاندیدا سند و مدرک هم بخواهد و یا اگر آمار دروغ ارائه می‌شود صدا و سیما در این زمینه شفاف‌سازی کند و به کاندیدا‌ها تذکر بدهد.
 
امام جمعه موقت یزد با گرامیداشت دهه امامت و ولایت گفت: انتخابات خود جشن مضاعفی است و روز عید غدیر نیز روز اوج شادی شیعیان است باید این روز را گرامی بداریم، اعمال این روز را به جا آوریم و هم خطبه غدیر و زیارت امام هادی (ع) را بخوانیم.

وی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه هم گفت: هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید آیت‌الله بهشتی و یارانش است، ما خدمات دستگاه قضا را ارج می‌نهیم...

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار