امام جمعه قزوین گفت: مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دو وظیفه مهم در انتخابات است، پس همه ما باید تبلیغ کنیم و به اینکه دیگران را پای صندوق رأی بیاوریم، افتخار کنیم.

حجت الاسلام والسملمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم، در انتخابات ما ۲ دغدغه مهم داریم، دغدغه اول مشارکت حداکثری است و همه باید مبلّغ این مسئله باشیم و هر مسلمانی هر جایی که هست، زن، مرد، پیر، جوان، در شهر و روستا وظیفه دارد مبلّغ انتخابات باشد، یعنی دیگران را به حضور در انتخابات دعوت کند.

وی افزود: اگر کسی به هر دلیلی آمادگی ندارد و نمی‌خواهد پای صندوق رای بیاید، ما باید اهمیت این موضوع را برایش تشریح کنیم و بگوییم اگر شما پای صندوق رأی نیایید و آمار شرکت کنندگان در انتخابات پایین باشد، صهیونیست‌های کودک کش و نسل کش خوشحال می‌شوند، چه کسی حاضر است آنها را خوشحال کند؟!

خطیب نماز جمعه قزوین ادامه داد: من اعتقاد دارم ما هر دینی داشته باشیم، هر حزب، گروه، عقیده و سلیقه‌ای نمی‌پسندیم صهیونیست‌ها و مستکبرین خوشحال شوند، ما می‌خواهیم خدا از ما خوشحال شود، ما می‌خواهیم امیرالمؤمنین و اولاد امیرالمؤمنین از ما خوشحال باشند، ما می‌خواهیم دل بی پناهان غزه از ما شاد شود و این راهش این است که آراء حداکثری داشته باشیم. پس همه ما باید تبلیغ کنیم و به اینکه دیگران را پای صندوق رأی بیاوریم، افتخار کنیم.

وی عنوان کرد: انتخابات اصلح نکته مهم دیگر است، در میان شش کاندیدای ریاست جمهوری باید ببینیم کدامشان سنخیت، سلیقه و روحیات نزدیک تری به امیرالمؤمنین و ائمه اطهار دارد، بگوییم الگوی ریاست جمهوری که همه مردم دلشان در شهادتش داغدار شد، کدامیک از این نامزد‌ها به شهید رئیسی نزدیک‌تر است چرا که از ایشان ضرر ندیدیم بلکه از او عزت، فایده و اقتدار دیدیم و باعث شد ما در دنیا سربلندی کنیم و وحدت و انسجام به وجود بیاید و خودمان را محتاج اجانب نبینیم و کارخانه‌ها فعال شدند و اشتغال بهتر شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: ما دنبال رئیس جمهوری هستیم که شبیه آیت الله رئیسی باشد و این هم دومین مسئولیتی است که در ایام انتخابات داریم.

وی افزود: از خداوند می‌خواهیم آنهایی که به هر حیله و نیرنگی می‌خواهند ما غیر از آنی که تو دوست داری به آنجا برسیم، نقشه هایشان را به خودشان برگردان، اگر حضور جدی داشته باشیم نشان اقتدار اسلامی خواهد بود، وحدت ملی و انسجام مردمی خواهد بود و از تعرض و طمع دشمنان به مملکت و مردم جلوگیری می‌کند.

حجت الاسلام والسملمین عابدینی با اشاره به سالروز ایام عزل بنی صدر گفت: ما رئیس جمهوری داشته ایم که در تاریک بودن و منفی بودن مانند بنی صدر بود و رئیس جمهوری داشته ایم که در مثبت بودن و نمره عالی داشتن همانند آیت الله رئیسی بسیار مورد تأیید خداوند و مردم قرار داشت.

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: آغاز هفته صرفه جویی در آب را در پیش داریم، کسی ممکن است بگوید ما آب را مصرف می‌کنیم و پول آن را پرداخت می‌کنیم، حتی اگر پول آب را پرداخت کنیم اگر مصرف بی رویه داشته باشیم و صرفه جویی نکنیم، مدیون می‌شویم، مدیون کسانی که آب به آنها نمی‌رسید و در سختی هستند و بخاطر پایین بودن فشار آب اذیت می‌شوند.

وی اظهار کرد: حتماً وظیفه داریم در آب آشامیدنی و کشاورزی که متعلق به همه است، صرفه جویی کنیم و گمان نکنیم فقط برای خودمان است و در مزارع و باغستان‌ها باید منصفانه و صرفه جویانه مورد استفاده قرار گیرد تا خداوند نعمت هایش را برای ما زیاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: یادی کنیم از مردم مظلوم سردشت در بمباران این شهر که هنوز هم بسیاری از آنها در زجر و درد زندگی می‌کنند و آثار شیمایی آسیب زیادی به آنها وارد کرده است.

وی بیان کرد: ولادت امام موسی کاظم (ع) را نیز در پیش داریم، ولادت آن حضرت را تبریک عرض می‌کنیم، امام کاظم (ع) فرمودند خدا در زمین بندگانی دارد که همیشه دنبال برطرف کردن گرفتاری‌های مردم و برآورده ساختن حوائج مردم هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: بزرگ‌ترین عید پیروان رسول خدا (ص) و قرآن، عید غدیر است، ما جشن بزرگ غدیر را در پیش داریم، جشن غدیر روز دعوت مردم عالم اعم از مسلمان و غیرمسلمان به سوی قرآن و دین است تا همه زیر چتر انبیاء و نبوت رسول خاتم (ص) قرار بگیرند.

حجت الاسلام والسملمین عابدینی عنوان کرد: پیشاپیش روز بزرگ عید غدیر را گرامی می‌داریم و تبریک عرض می‌کنیم، امیدواریم در جشن غدیر در سراسر کشور و در همه جای دنیا، آداب و ادب را نسبت به حرکت رسول خدا (ص) رعایت کرده و در جشن بزرگ ولایت امیرالمؤمنین (ع) شرکت کنیم، در شهر ما نیز ان‌شاءالله جشن خیابانی بزرگی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: به همین مناسبت امام خمینی (ره) فرمان تأسیس سازمان تبلیغات را در اوایل انقلاب دادند، سپس روزی به نام روز تبلیغ نامگذاری شد، چرا که خدای متعال درباره غدیر به پیغمبر (ص) فرمود «بَلّغ ما أنزِلَ اِلَیک»، بنابراین رسول خدا (ص) بزرگ‌ترین مبلّغ بود، البته پیغمبران دیگر و ائمه (ع) هم مبلّغ بودند، اما بزرگ‌ترین مبلّغ رسول گرامی اسلام (ص) است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: موضوع تبلیغ هم ولایت است، یعنی‌ای کسانی که موعظه می‌کنید، منبر می‌روید، کلاس درس دارید، اهل قلم هستید و به هر شکلی تبلیغ می‌کنید، مهم‌ترین موضوع تبلیغی همه شما باید نشر ولایت ائمه (ع) و نشر ولایت و امامت باشد، این دستور قرآن و سیره پیامبر (ص) است، بدون این هر کاری کنیم بی‌برکت خواهد بود، تبلیغ ولایت و امامت به همه کار‌های ما برکت می‌بخشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: شهادت مظلومانه آیت الله شهید دکتر بهشتی را داشتیم، این مدیر قدرتمند اولین کسی بود که مسئولیت قضاوت در نظام جمهوری اسلامی را بر عهده گرفت و پایه‌گذار سیستم قضا در کشور ما شد، مظلومیت و شهادت این عزیز را گرامی می‌داریم، چقدر اتهامات به سمت این شهید بزرگوار سرازیر شد.

وی اضافه کرد: بزرگان ما که سن آنها اقتضا می‌کند، خوب به یاد دارند که گوش‌های مردم پر از تهمت‌هایی شده بود که به این سید مظلوم روا می‌داشتند، امام (ره) وقتی راجع به شهید بهشتی صحبت کردند فرمودند آنچه از شهادت بهشتی بزر‌گ‌تر و مهم‌تر است، مظلومیت این سید بزرگوار است، البته پس از اینکه ایشان به شهادت رسید، آن تشییع جنازه بسیار باشکوه را دیدیم و آن‌هایی که به ایشان تهمت زده بودند برای توبه آمدند، یعنی چیزی شبیه تشییع شهید خدمت، آیت الله رئیسی بود.

حجت الاسلام والسملمین عابدینی یادآور شد: آیت الله رئیسی هم شاگرد آیت الله بهشتی بود، شرایطی مثل او برای ایشان هم پیش آمد، یاد و خاطره هر دو شهید مظلوم را گرامی می‌داریم.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) به دست منافقین در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند، خداوند سزای منافقین را بدهد، اقداماتی که اخیراً دستگاه قضا در پیش گرفته، مردم شاهد انتقام خون شهیدان با به سزای عمل رسیدن منافقین هستند.

وی عنوان کرد: شروع هفته قضا را داریم، رهبر حکیم انقلاب در این خصوص خطاب به قضات فرمودند باید کاری کنید که قوه قضائیه ملجأ و پناه همه مردم شود، یعنی هر کس از ظلمی نالان است امید داشته باشد که اگر وارد دستگاه قضا شود حقش به او می‌رسد و دیگران نمی‌توانند با آبرو، مال و جان او بازی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: این کار سختی است، اما امیدواریم و دعا می‌کنیم که به برکت حضور انسان‌های متدین و مؤمن در دستگاه قضا شاهد روزی باشیم که همه مردم دستگاه قضا را پناهگاه خودشان ببینند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.