رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: سند تحول قوه قضاییه که همزمان با مسئولیت شهید رئیسی در قوه قضاییه اجرا شد، راهگشا بود.

حجت الاسلام علی مصطفوی نیا رئیس کل دادگستری استان قزوین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قزوین گفت: یکی از دستاورد‌های این سند راه اندازی سامانه هوشمند سجام و ساما (اعتبار معاملاتی اشخاص) بود که دستگاه قضایی از طریق آن‌می‌تواند به صحت و سقم دست پیدا کند.

وی افزود: سامانه آرا و احکام قضات هم یکی دیگر از دستاورهاست که در این سامانه هر قاضی در هر نقطه از کشور رای صادر کرد، همه همکاران قصایی می‌توانند آن را مشاهده کنند.

حجت الاسلام مصطفوی نیا افزود: یکی دیگر از اقدامات راه‌اندازی سامانه‌ای برای کاهش دخالت‌های انسانی برای مناقصات و جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی افراد مطلع در این گونه معاملات است.

وی افزود: همچنین سامانه هوشمند برای عدالت در ارجاع پرونده‌ها به کارشناسان دادگستری ارجاع شده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: سامان تحقیق رصد محکومان که متواری هستند از طریق بانک اطلاعاتی این شخص متواری از طریق هوشمند در هر جای کشور نیابت قضایی داده می‌شود برای دستگیری اواقدام می‌کنند.

وی افزود: همچنین‌محکومان مالی در این سامانه شناسایی می‌شوند و ارائه هر گونه خدمت تسهیلاتی به این افراد از طریق این سامانه جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: سامانه ثبت اطلاعات شهود و مطلعین دیگر سامانه‌ای است اگر برای کسی در شهری اقدام به شهادت داد ثبت می‌شود و آنهایی که کارشان دلالی و اخاذی در شهود است از طریق این سامانه شناسایی می‌شوند.

برچسب ها: قوه قضاییه ، سند تحول
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.