هواوی با انتشار اولین نسخه بتای سیستم‌عامل جدیدش به‌نام HarmonyOS NEXT رقابت با اندروید را آغاز کرد.

هواوی رسما نسخه آزمایشی (بتا) سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT را منتشر کرد؛ سیستم‌عاملی که سودای عبور از اندروید را دارد و پنج سال در دست توسعه بوده است.

یو چنگ‌دونگ، مدیر کسب‌وکار مصرفی هواوی، می‌گوید که این شرکت در طول پنج سال توسعه تلاش کرده است تا HarmonyOS تجربه‌ای ساده و روان و البته هوشمند به کاربرانش ارائه دهد.

هواوی نسخه بتای HarmonyOS NEXT را با قابلیت‌های فراوانی همراه کرده است که به کاربران در برقراری ارتباط یکپارچه و عملکرد‌های ایمن‌تر و ویژگی‌های هوشمندتر روی محصولات مختلف هواوی کمک می‌کند.

سیستم‌عامل جدید بر پایه OpenHarmony ساخته شده و به‌لطف معماری یکپارچه خود، امکانات سرویس‌های ابری را ادغام می‌کند. سیستم‌عامل مذکور عمدتا بر اشتراک‌گذاری سریع محتوا روی دستگاه‌های مختلف تمرکز دارد. کاربران می‌توانند بدون نیاز به طی کردن چندین مرحله یا فرآیند زمانبر، محتوا را به‌اشتراک بگذارند.

HarmonyOS NEXT نه تنها اپلیکیشن‌های سیستمی بلکه خود سیستم‌عامل را با پشتیبانی از موتور گرافیکی Ark و فناوری FFRT روی دستگاه‌های هواوی روان‌تر اجرا می‌کند. این سیستم‌عامل به‌لطف پشتیبانی از رهگیری پرتو، تجربه بهتری هنگام بازی‌کردن ارائه می‌دهد که هواوی آن را «فراگیرتر و واقع‌گرایانه‌تر» خطاب می‌کند.

HarmonyOS NEXT عملکرد کلی دستگاه‌های هواوی را تا ۳۰ درصد بهبود می‌بخشد، سرعت اتصال به شبکه را تا سه برابر افزایش می‌دهد و تا ۲۰ درصد مصرف انرژی دستگاه را کمتر می‌کند.

جدیدترین سیستم‌عامل هواوی توجه ویژه‌ای روی هوش مصنوعی دارد که شامل ویژگی‌هایی مانند تولید تصویر می‌شود. سیستم‌عامل هواوی قابلیتی ویژه دارد که به کمک هوش مصنوعی به افراد مبتلا به اختلال گفتاری در برقراری ارتباط کمک می‌کند.

هواوی در سیستم‌عامل جدیدش دستیاری صوتی به‌نام سلیا دارد که به کاربرانی با اختلالات بینایی امکان می‌دهد تا به شکل بهتری متن‌ها را بخوانند. افزون‌بر این، هواوی معماری امنیتی جدیدی به نام Star Shield را معرفی کرده است که از حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند.

منبع: زومیت

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار