جشن‌های عید غدیر با موضوع «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۳۰۸ امامزاده و بقاع متبرکه مازندران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به برنامه‌های دهه ولایت و امامت و آذین‌بندی بقاع متبرکه به همین مناسبت، گفت: جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران برگزار می‌شود و برنامه‌هایی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی اجرا خواهد شد و فضاسازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی نیز در حال انجام است.

او افزود: در طول این دهه، هر شب و به صورت گردشی در صحن یکی از بقاع شاخص استان، جشن‌های شاد با حضور سخنران و مداح شاخص، گروه سرود و اجرای مسابقه، برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان و دیگر برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران مدیحه سرایی، شعرخوانی با موضوع ولایت و اجرای برنامه مشاعره از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در برخی بقاع دانست و گفت: قرائت خطبه غدیر، تقدیر از سادات خادم بقاع متبرکه، اجرای مراسم عهد اخوت و برادری در آستان مقدس امامزادگان، قرائت میثاق نامه در عید غدیر و پذیرایی از مهمانان از محل موقوفات و کمک‌های مردمی از دیگر برنامه‌هایی است که در عید غدیر در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

او افزود: این جشن‌ها با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه، تبیین جایگاه امامت و ولایت و اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان مرتبط با غدیر و امام علی (ع) انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام حیدری جناسمی با اشاره به این که ولایت مداری مردم مازندران در طول تاریخ به اثبات رسیده است، گفت: این استان از لحاظ تعداد امامزادگان و بقاع متبرکه جزء استان‌های نخست کشور محسوب می‌شود که این مسأله نشان دهنده پیروی مردم این استان از اهل بیت (ع) و نوادگان آنها دارد.

او در پایان با بیان این که دهه غدیر فرصت بسیار مغتنمی برای پرداختن به مسأله امامت و ولایت است، افزود: در کنار جشن‌های مردمی که در سطح جامعه و به ویژه بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می‌شود باید به این مسأله مهم و حیاتی جهان اسلام پرداخته شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.