تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ به مصاف آلمانی می‌رود که آخرین بار در انتخابی المپیک مغلوب او شده است.

هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ از ۲۹ خرداد در شهر‌های لیوبلیانا در کشور اسلوونی (گروه پنجم) و مانیل فیلیپین (گروه ششم) آغاز شد و با ۳۲ مسابقه در مدت ۶ روز تا سوم تیرماه پیگیری خواهد شد.

مردان والیبال ایران از ساعت ۶:۳۰ دقیقه فردا (یکشنبه سوم تیر) در آخرین مسابقه خود در این هفته به مصاف آلمان می‌روند؛ تیمی که همچون ایران از صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها بازمانده و در صدد پایان این رقابت‌ها با یک پیروزی شیرین است.

این تیم در حال حاضر با چهار برد در رتبه دوازدهم جدول لیگ ملت‌ها قرار دارد و در دیدار پیشین خود با آمریکا سه بر یک مغلوب شده و با روحیه‌ای جنگنده برابر ایران قرار می‌گیرد.

آلمان با توجه به اینکه سال گذشته سهمیه المپیک را کسب کرد، در هفته‌ها اول و دوم با ترکیب‌های متفاوتی راهی میدان شد. در هفته اول به برخی از بازیکنان باتجربه خود مثل توبیاس کریک، گئورگی گروزر و لوکاس کامپا استراحت داد، اما از هفته گذشته به تدریج از این بازیکنان در مسابقات مختلف استفاده کرده است. در هفته سوم، اما شرایط تغییر کرده و آلمان با ترکیب کامل خود حاضر شده است.

آلمان چند بازیکن سرعتی خیلی خوب دارد و بهترین بازیکن این تیم گروزر است که از هفته دوم به ترکیب این تیم اضافه شد، اما خیلی کم از او استفاده شد با این حال هفته سوم بیشتر بازی می‌کند. وینیارسکی لهستانی که مربی آلمان است روحیه جنگندگی را به تیم خود داده و همین باعث شد تا این تیم رکورددار بیشترین تعداد امتیاز در یک ست در بازی با ترکیه شود.

آخرین بازی ما با آلمان به انتخابی المپیک سال گذشته برمی‌گردد که شکست خوردیم و با توجه به روحیه جنگندگی حریف به نظر می‌رسد شاهد رقابت جذابی خواهیم بود و شاگردان پیمان اکبری به دنبال انتقام از حریف و پایانی خوش در لیگ ملت‌ها هستند.

تیم ملی والیبال آلمان، سابقه پنج بار حضور در المپیک را دارد که بهترین دستاورد آنها، کسب مدال نقره المپیک مونیخ در سال ۱۹۷۲ است که به میزبانی آلمانی‌ها برگزار شد.

آلمانی‌ها سابقه دوازده بار حضور در رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارند که یک بار در سال ۱۹۷۰ موفق به قهرمانی در این رقابت‌ها شدند.

تیم ملی والیبال آلمان سابقه حضور در هر پنج دوره قبلی لیگ ملت‌های والیبال را دارد. بهترین عنوانی که آلمانی‌ها در این رقابت‌ها بدست آوردند رتبه نهمی در سال ۲۰۱۸ است.

سرمربی تیم ملی والیبال آلمان میخایل وینیارسکی است و بازیکنان این تیم جهت حضور در هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها والیبال عبارتند از:

پاسور: لوکاس کامپا، یان زیمرمن، یوهانس تیل

مدافع میانی: آنتون برمه، توبیاس کریک، فلوریان کراژ، لوکاس مائس

دریافت کننده قدرتی: کریستن فروم، موریتز رایشرت، روبن شات، موریتز کارلیتزک، توبیاس برند

قطر پاسور: گئورگی گروزر

لیبرو: جولیان زینگر، لئونارد گراون

تیم ملی والیبال ایران و آلمان در طول تاریخ ۱۰ بار در رقابت‌های بین‌المللی به مصاف هم رفتند که ۶ بار آلمان و ۴ بار ملی‌پوشان کشورمان پیروز میدان شدند و حال باید دید در یازدهمین مسابقه کدام تیم به برتری خواهد رسید؟

فهرست و نتایج دیدار‌های دو تیم ملی والیبال ایران و آلمان در طول تاریخ به قرار زیر است:

۱۹۹۱ (جام جهانی): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۲ (جام واگنر): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۳ (لیگ جهانی): ایران (۳) – آلمان (صفر)

۲۰۱۳ (لیگ جهانی): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۴ (قهرمانی جهان): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۸ (لیگ ملت‌ها): ایران (۳) – آلمان (۲)

۲۰۱۹ (لیگ ملت‌ها): ایران (۳) – آلمان (صفر)

۲۰۲۱ (لیگ ملت‌ها): ایران (۲) – آلمان (۳)

۲۰۲۳ (لیگ ملت‌ها): ایران (۳) – آلمان (صفر)

۲۰۲۳ (انتخابی المپیک): ایران (یک) – آلمان (۳)

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار