مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه از آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه خط ۲ از فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق در تیرماه خبر داد.

مسعود درستی ضمن بیان اینکه در تیرماه شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه خط ۲ متروی تهران از فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق خواهیم بود، گفت: این پروژه شامل ۴ کیلومتر طول مسیر و ۲ ایستگاه است و همزمان با آن فاز نخست پردیس مسافری شرق به پایان خواهد رسید. 

وی با تأکید بر اینکه سایر پروژه‌های در دست اجرای سال جاری شرکت مترو در نیمسال دوم تقدیم شهروندان خواهد شد، اظهار کرد: برای خط ۶ مترو در سال جاری ۴ ایستگاه جدید (میدان خراسان، سرباز، استاد نجات اللهی و خیابان شهدای هفدهم شهریور) داریم. همچنین ایستگاه ورزشگاه تختی در خط ۷ مترو نیز به‌زودی تکمیل می‌شود. 

درستی با اشاره به ورودی‌های جدید ایستگاه‌های از پیش تعیین شده، خاطرنشان کرد: ورودی‌های شمالی و شرقی ایستگاه علامه جعفری در خط  ۴ مترو، ورودی دوم ایستگاه سهروردی در خط  مترو۳، دسترسی جدید به ایستگاه میرزای شیرازی در خط ۳ مترو و ورودی جدید ایستگاه تقاطعی تئاتر شهر از جمله این پروژه‌هاست. 

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه ادامه داد: در خط ۷ مترو نیز شاهد افتتاح ورودی‌های ایستگاه‌های آهنگ، دولاب، هلال احمر، تربیت مدرس، میدان کتاب و میدان صنعت خواهیم بود. علاوه بر این امسال اولین تونل پدافندی ایستگاه متروی مدافعان سلامت به بیمارستان امام خمینی(ره) کلنگ‌زنی می‌شود. 

بر اساس گزارش سایت شهر، وی بیان کرد: همچنین در تلاش برای تکمیل ۲ ایستگاه در توسعه جنوبی خط ۶ مترو طی نیمسال دوم هستیم. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.