رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: امواج ناپایدار بارشی که با خود رگبار باران و رعد و برق به همراه دارند، مناطقی از آذربایجان‌غربی را فرا گرفته و فعالیت امواج تداوم دارد.

اردلان محمدپور رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: فعالیت امواج ناپایدار بارشی به صورت افزایش ابر، بارش باران بهاری و رعد و برق در مناطق مختلف استان از رئوز‌های پایانی هفته قبل در استان آغاز شده است و فعالیت این امواج در مناطق شمالی آذربایجان‌غربی بیشتر از مناطق مرکزی و جنوبی استان است.

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق استان امکان بارش تگرگ نیز وجود دارد، اضافه کرد: در این مدت از نظر دمایی نیز شاهد افزایش ۲ تا ۳ درجه‌ای دمای هوا هستیم و مردم استان روز‌های گرمی را سپری خواهند کرد.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بارش‌های خفیفی در استان ثبت شده که بیشترین مقدار آن در ارومیه ۳.۸ میلی‌متر، شاهین‌دژ ۱.۲ میلی‌متر، خوی، تکاب و بوکان نیز کمتر از یک میلی‌متر گزارش شده است.

وی اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته پیرانشهر با حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی‌گراد، گرمترین و تکاب با حداقل دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود؛ در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۸ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و این وضعیت آب و هوایی در آذربایجان‌غربی تا اواسط هفته جاری تداوم دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.