مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: امسال ۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار در راستای ارتقای مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی این شهرستان اختصاص یافته است.

رضا مقدم مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل بخش کشاورزی شهرستان پارسال هم در حدود ۱۱۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به عاملیت بانک کشاورزی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: این تسهیلات از محل اعتبارات خط ۱۱ مکانیزاسیون، به منظور خرید تعداد ۲ دستگاه کمباین، سه دستگاه تراکتور، یک دستگاه پهپاد و ۴۳ دستگاه ادوات کشاورزی در این شهرستان پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب بیان کرد: امسال هم ۱۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شماره ۱۲ خط مکانیزاسیون به این شهرستان اختصاص‌ یافته که تدابیر لازم برای جذب حداکثری این تسهیلات اتخاذ شده است.

مقدم با اشاره به پرداخت تسهیلات در بخش‌های دیگر کشاورزی و دامداری در این شهرستان افزود: پارسال از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای طرح‌های گوساله پرواری، پرورش گاوشیری، پرورش ماهی و تولید مکمل غذایی به عاملیت بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

مدیر جهادکشاورزی میاندوآب با اشاره به اینکه ۲۰۸ میلیارد ریال نیز برای احداث یک واحد گلخانه، خرید دام برای دو واحد پرورش گاوشیری و یک واحد گوساله پرواری در حال پرداخت است، افزود: برای ۱۹ طرح مشاغل خانگی نیز ۱۱ میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی به عاملیت بانک ملّت پرداخت شده است.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشاورزی در این شهرستان، اظهار کرد: دشت میاندوآب با دارابودن ۴۵ هزار هکتار اراضی قابل‌کشت، وجود منابع خاک حاصلخیز، اقلیم مناسب و سازگار یکی از قطب‌های مهم کشاورزی به شمار می‌رود.

مقدم با بیان اینکه ۲۶ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در میاندوآب فعالیت دارند، افزود: سالانه بیش از ۹۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی معادل یک‌ششم تولیدات کشاورزی استان در میاندوآب تولید می‌شود.

میاندوآب در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.