سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: چرا باید کارگران پیمانی ما دچار مشکل باشند و حقوق آنان در جیب کسان دیگر برود؟

 رئیسی چرخ اقتصاد کشور به حرکت درامد و روابط با کشورهای مختلف بهبود یافت ولی اکنون نگاه خودتحقیرانه و خود ذلیلانه دوباره ادعا می‌کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهارکرد: امروز کشورمان فرصت‌های بی نظیر تمدنی، تاریخی ، کشاورزی و صنعتی دارد؛ این کشور امروز یک جهان فرصت دارد که ثمره آن باید یک ایران جهش باشد.

وی تصریح کرد: ملت ما در چند سال آینده نباید دغدغه گرانی را داشته باشند بلکه باید علاوه بر حل مشکل مسکن و گرانی جهش یاید.

جلیلی به حضور چندین باره در خوزستان و بازدید از ظرفیت های مختلف این استان اشاره کرد و گفت: اگر ۳۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی آماده شود، مردم طعم شیرین اشتغال را خواهند چشید و مردم خوزستان به ثروتی می رسند که همه کشور به آن افتخار خواهد کرد.

وی به فعالیت ۱۸ ماهه کارگروه کشاورزی در در مناطق مختلف خوزستان اشاره کرد و افزود: خوزستان می‌تواند سکوی جهش کشاورزی باشد و این سکوی جهش فقط تولید نیست بلکه می تواند صنایع کشاوزی در خوزستان شکل بگیرد .

وی تاکید کرد: اگر از نفت گاز و پتروشیمی صحبت می کنیم به دلیل این است که خداوند یک جهان فرصت در اختیار ما قرار داده که ثمره آن باید این باشد که خوزستان نه تنها بیکار نداشته باشد بلکه بیشترین اشتغالزایی را داشته باشد .

وی ادامه داد: اگر صنایع نفتی، پتروشیمی و صنایع دستی را فعال کنیم نه تنها هر بشکه نفت با ۱۴۰ دلار به فروش می‌رسد بلکه هزاران اشتغال ایجاد می‌شود.

جلیلی اظهارکرد: امروز معیشت و ضعف هایی نیز وجود دارد که نباید با ضعف آن‌ها را برطرف کرد بلکه باید ضعف‌های خوزستان با وجود جوانان تحصیلکرده خوزستان برطرف شوند.

وی دانشگاه اهواز را یک ظرفیت بزرگ دانست و گفت: باید ماموریت برای این دانشگاه تعریف شود و صدها جوان را به کار گیرد و درآمدزایی داشته باشد؛ ضعف‌هایی که امروز دیده می شود قابل پذیرش نیست. جلیلی بیان کرد: آنچه امروز در آبادان و خرمشهر وجود دارد با شکل مطلوب فاصله فراوانی دارد که باید از آن عبور کرد ؛ نمی شود سالها از جنگ تحمیلی بگذرد و مردم دردهای زیادی بکشند و هنوز مشکل داشته باشند .

جلیلی در ادامه سخنانش در مصلای اهواز گفت: امروز در آستانه انتخاب هستیم که بگوییم در چهار سال آینده چگونه می‌خواهیم حرکت کنیم.

وی ادامه داد: نمی‌توان چهار سال بگویند نمی شود، غر بزنند و دوباره بخواهند روی کار بیایند؛ باید جهشی در شان ملت ایران و مردم خوزستان ایجاد کرد.

جلیلی گفت: ضعف‌ها و مشکلات خوزستان از جمله مشکلات هفت تپه و واسطه پیمانکاران را دیده ایم؛ بخشی از حقوق کارگران نباید به جیب واسطه و پیمانکار برود باید تصمیم جدی گرفته شود و حقوق کارگر به جیب خودشان برود نه واسطه‌ها.

این نامزد انتخابات خاطرنشان کرد: مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس امتحان خود را به بهترین نحو پس دادند و بیشترین دفاع را از انقلاب کردند اکنون نیز غیرت، همیت و حماسه ملت ایران می‌تواند امید و آینده کشور را تضمین کند.

وی تاکید کرد: باید در عرصه اقتصاد برای هر ایرانی زمینه یک حضور پرشکوه تعریف شود؛ مردم و اقشار مختلف در جریان‌های مختلف پیشگام بودند و امیدواریم با انتخاب درست گامی در مرحله ای از جهش بگذارند تا مردم طعم برنامه‌های اقتصادی را در سر سفره‌های خود احساس کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
اگر پزشکیان رأی بیاره دوباره مثل دوستانش هیچ نیروی شرکتی رو سر و سامان نمیده.
تجربه نشان داده دولت های اصلاح طلب به نیروی شرکتی به دید برده نگاه میکنن. از من به شما مردم نصیحت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
باند عشق آمرکا بدون سواد و پشتوانه عملکردی فقط از مناظره فرارکرده و از اگاهی بخشی دیگر کاندیداها می ترسند و فقط دنبال لغاتی مثل گاز انبری و پوششی در تبلیغات هستند تا بد اخلاقی ها را نشان دهند. اقای جلیلی از عملکرد سیاست خارجی و هسته ایت دفاعی نمی توانی بکنی و شجاعت نداری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
قبلا همه نیروها فقط رسمی بودند ،نیروی شرکتی و حق خوری ها و ارباب وکارگری کار دولت هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلب ها بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
اصلح جلیلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۲ ۰۳ تير ۱۴۰۳
تنها روزنه امید مستضعفان ریاست جمهوری جلیلیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۷ ۰۳ تير ۱۴۰۳
وعده های تو خالی ممنوع
Iran (Islamic Republic of)
شرکتی مظلوم
۱۲:۲۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
مگه کارگر پیمانی هست! خبر داری کارگران شرکتی وحجمی وروز مزد واین چنین القابی هستند
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۱۲:۱۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
این که حقوق کارگران به جیب خودشون بره همه میدونن ولی چرا تا الان اجرا نشده
از این به بعد هم اجرا نمیشه من یکی قول میدم
نمونه اش شرکتی های بانک ملی که تا الان قدرت داشتن تا جلوی این کار رو روسای شرکت و بانک بگیرن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۲ ۰۳ تير ۱۴۰۳
بگو مالیات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
قیمت گذاری دستوری روی تولید، یعنی رفتن پول از جیب کارگر و کارفرما به جیب دلال‌ها. ما که تا به حال مخالفتی از جانب آقای جلیلی در مورد قیمت‌گذاری دستوری ندیده‌ایم.
Iran (Islamic Republic of)
هموطن
۰۹:۴۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
جناب آقای جلیل اینکه حقوق کارگر باید به جیب خودش برود نه واسطه ها ، اینو همه میدونن
اما امیدوارم جنابعالی بتوانید ای قول را عملی سازید. نمونه بارز ای موضوع شرکت مخابرات ایران است.
که از طریق ایجاد واسطه ها بزرگترین اجحاف را در حق کارگران انجام داده است. امیدوارم فرجی بشود و این کارگران مظلوم نجات پیداکنند.