دبیر ستاد حقوق بشر گفت: اقدام کانادا علیه سپاه را محکوم می‌کنیم و این اقدام کانادا خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی است.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: بعد از اینکه کانادا با ایران روابط دیپلماتیک را قطع کرد، هیچ نمایندگی سیاسی در کانادا دیگر نداریم و حجم وسیعی از ایرانیان در آنجا از خدمات کنسولی محروم هستند. ایرانیان آنجا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری چگونه باید رای را به صندوق بیاندازند؟ آیا این اقدام کانادا اقدام ضدحقوق بشری است یا نه؟

کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: از روز چهارشنبه ۶ تیرماه، برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی را آغاز می‌کنیم. 

وی افزود: آمریکا در پیشانی نقض حقوق بشر هم مردم خود و هم مردم سایر ملت‌های دیگر قرار دارد و حجم جنایت‌هایی که آمریکا انجام داده بی سابقه است. میلیون‌ها نفر انسان بیگناه در اثر مداخله امریکا کشته شده‌اند و حقوق زنان و رنگین پوستان در آمریکا در حال نقض است.

وی افزود: اقدامات ضد مردم سالاری در آمریکا بسیار برجسته است. نمونه اخیر آن در رابطه با رفتار‌های ضد انسانی علیه دانشجویان در آمریکا توسط پلیس آمریکا بود. 

غریب آبادی ادامه داد: ما نباید جنایات آمریکا را فراموش کنیم. حمایت از گروه‌های تروریستی و تداوم تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران توسط آمریکا همچنان ادامه دارد.

وی گفت: شعار امسال در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی "غزه مظهر کارنامه سیاه حقوق بشری آمریکا" است. ما برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی را با گرامی داشت شهدای هفتم تیر آغاز می‌کنیم. 

رییس ستاد مرکزی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی ادامه داد: مردم باید ببینند کشوری که ادعا دارد هدفش دفاع از حقوق بشر است، چه میزان اقدامات ضد حقوق بشری را انجام داده است. 

وی در پاسخ به سوالی درباره دیدار دیروز مسئولان قضایی با رهبر انقلاب و نکاتی که در این دیدار مطرح شد، گفت: مواضع ما در حوزه حقوق بشر بسیار کلیدی است. تاکیدات رهبری چراغ راهنمای ما در مقوله حقوق بشر است. در حوزه حقوق بشر، مقام معظم رهبری نقد‌های جدی بر حقوق بشر غربی وارد کردند و ایشان تاکید داشتند مبانی حقوق بشر غربی نباید مورد استناد قرار گیرد، زیرا انتقادات جدی به آن داریم. 

غریب آبادی در خصوص تروریست خواندن سپاه توسط دولت کانادا گفت: سپاه بخشی از نیرو‌های مسلح رسمی جمهوری اسلامی است. این نیرو‌ها در بخشی از حاکمیت کشور هستند و تروریست خواندن آنها برخلاف اصول حقوق بین الملل است. سپاه یک نیروی نظامی است که حافظ امنیت ملی و مرز‌های ما و دستاورد‌های انقلاب اسلامی است و نقش بسیار کلیدی در سرکوب تروریست در منطقه را ایفا کرده است. اگر می‌بینیم کشور‌های منطقه در امنیت هستند و گروهک تروریستی داعش مهار شدند، مدیون و مرهون اقدامات بخش‌هایی از سپاه است و مرهون خون شهدا به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی افزود: کانادا کشوری است که بیشترین اقدام ضد حقوق بشری را بعد از آمریکا علیه ایران انجام داده است. بعد از اینکه کانادا با ایران روابط دیپلماتیک را قطع کرد، هیچ نمایندگی سیاسی در کانادا دیگر نداریم و حجم وسیعی از ایرانیان در آنجا از خدمات کنسولی محروم هستند. ایرانیان آنجا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری چگونه باید رای را به صندوق بیاندازند؟ آیا این اقدام کانادا اقدام ضدحقوق بشری است یا نه؟ خود کانادا کشوری است که هم از گروهک‌های تروریستی حمایت کرده و هم علیه مردم خود اقدامات ضدحقوق بشری انجام داده است و می‌بینیم هر چند وقت یکبار اقدامات حقوق بشری علیه مردم بومی خود اعم از تجاوز به دانش آموزان و ... را انجام می‌دهد. 

وی با بیان اینکه اقدام کانادا یک اقدام سیاسی است، تاکید کرد: ما این اقدام را محکوم می‌کنیم و این اقدام کانادا خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی است در صچرتی که در این شرایط کانادا باید مقابل رژیم صهیونیستی بایستد.

برچسب ها: حقوق بشر ، آمریکایی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
کانادا فرزندان پاسدارها را اخراج کنه .
این تحریم ها الکی هستند . لطفا آمار فرزندان ساکن کانادا را پیگیر شوید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
آفرین به کانادا ؛ آفرین به اروپا ، آفرین به انگلستان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
دیپلماسی با فحش و ناله و نفرین و متلک و کنایه کار نمی کنه، دیپلماسی مثل شطرنج هوش و فراست میخواد که شما اصلا" ندارید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
همین؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
جواب بدید خوب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
داداش یکم پول خرج کنید و مستند سازان متعهد و بشر دوست را از اطراف و اکناف. جه خارجی وچه داخلی جمع کنید و فیلمها یی واقعی از جنایات و ترور و مداخلات کشور های مدعی حقوق بشر را به نمایش بکشند هر وقت هر کدامشان حرف وادعایی داشت فیلمها را در شبکه های مجازی و خبری و مجامع و غیره علم کنید خودتان دست رو دست گذاشتید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
داداش با این حرفها کاری درست نمیشه مهمترین کار حمله است باید تصاویر بیماران پروانه ای و حمایت دولت تروریست مانادا در قبال این بیماران را جهانی کنید علاوه بر آن کشور که چه عرض کنم مستعمره آمریکا وانگلیس جنایات بی شماری علیه سرخ پوستان دارند که نماد وجه تبعیض و نژاد پرستی است ویا جنایات یربازانشان در افغانستان و عراق اینها را بیان ونمایش دهید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
شما هم ارتش کانادا را یک سازمان تروریست اعلام نمایید
آخرین اخبار