پزشکیان در گردهمایی بزرگ فعالان بخش کشاورزی و صنعت غذا گفت: ساخت کشور با مشارکت و اعتماد به کارشناسان و متخصصان امکان‌پذیر است.

گردهمایی بزرگ فعالان و حامیان بخش کشاورزی و صنعت غذا در حمایت از مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز - یکشنبه سوم تیرماه - در سالن همایش‌های کانون توحید برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از تولیدکنندگان بخش کشاورزی درباره مشکلات حوزه کشاورزی و صنعت غذا سخنرانی کردند.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: این روز‌ها این حرف را خیلی تکرار می‌کنم، گا‌ها طوری از من تعریف می‌کنند که من خودم را اینگونه نمی‌بینم. من هم مانند شما یک انسان هستم و هیچ فرقی با شما‌ها ندارم. نباید از انسان‌ها بت ساخت قرعه‌ای افتاده که بیایم و پیگیر مشکلات و دغدغه‌های شما باشم.

پزشکیان افزود: اما این قول را می‌دهم گوش شنوایی برای اینکه بتوانیم مشکلات را حل کنیم، داشته باشیم.

وی بیان داشت: وقتی می‌خواهیم صحبت کنیم چنان انسان را تحت فشار قرار می‌دهند که انگار ما از جای دیگری آمده‌ایم ما هم تا دیروز می‌نشستیم و با هم صحبت می‌کردیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اکنون اساتید اینجا هستند و هر کدام از این اساتید را می‌بینیم از نظر علمی، کارشناسی، نگرش و تجربه در کشاورزی از من خیلی بالاتر هستند، تاکید کرد: قرار نیست من در اینجا برای شما رهنمود کشاورزی بدهم و یا کاری بکنم. حرف دل من این است که اگر ما می‌خواهیم مملکتمان را درست کنیم با همدلی، مشارکت و اعتماد به کارشناسان و متخصصان امکان‌پذیر است.

پزشکیان یادآورشد: ستاد ما مردم هستند هر کسی که به آنجا آمده جایگاهی دارد هرکس آمده می‌خواهد کمک کند. من در جناح، دسته و حزبی نیستم، اما هر حزب و هر جناحی الان به من کمک می‌کند. جبهه اصلاحات ۳۸ حزب دارد که همه کمک می‌کنند علاوه بر اصلاحات خیلی از مردم عادی هم به ما کمک می‌کنند. 

وی ادامه داد: هر خانواده‌ای برای ما یک ستاد شده است اینها لطف خدا است خداوکیلی خیلی‌ها زحمت می‌کشند و من خبر ندارم چه کاری انجام می‌دهند. مردم تا جایی که باور دارند من تا به حال به آنها دروغ نگفته ام من تا الان جز صداقت با مردم سخن نگفته ام و حتی به بچه‌هایم هم دروغ نگفته ام.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شما از بچه‌های من سوال کنید امکان ندارد آنها بگویند که من به آنها دروغ گفته باشم و به شما هم دروغ نخواهم گفت و با شما هم صادق خواهم بود. هر چه از دستمان برآید انجام خواهیم کرد.

پزشکیان یادآورشد: با مشارکت تشکل‌ها، متخصصان و مدیران باتجربه ما می‌توانیم مملکت را از این بحران نجات دهیم. ۴۰ سال وعده می‌دهیم و عمل نمی‌کنیم ولی وقتی مردم در صحنه می‌گویند این کار را انجام دهیم دیگر مردم هستند و مردم که نمی‌توانند به خودشان دروغ بگویند.

وی بیان داشت: تشکل‌ها، انجمن‌ها، دانشگاهیان و کارشناسان هر چیزی را که گفتند ما پشتیبانی خواهیم کرد، اما یک چیز را همیشه به عنوان اینکه جایی که یک مدیر و یک ایرانی باشم در ذهنم هست که از شما می‌خواهم که طرحی نو دراندازید. کشاورزی را برای ما درست کنید که آب و خاک و هوای مملکت تخریب نشود و آینده در آن دیده و در ضمن بهره‌وری و کارایی در آن لحاظ شود.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما می‌توانیم ۱۰ تن محصول برداشت کنیم، اما دو تن برمی‌داریم می‌توانیم دو لیتر آب استفاده کنیم، اما ۱۰۰ لیتر استفاده می‌کنیم اینها دیگر کار شما دانشمندان، مدیران و کارشناسان باتجربه کشور است که برای رفع آنها راهکار ارائه دهید.

پزشکیان افزود: من به عنوان یک فردی که اگر روزگاری در جایی بودم اولا به هیچ وجه خودم را برتر نخواهم دید. همین الان اگر بگویند رئیس جمهور هستی یا رئیس جمهور نیستی باور کنید برای من فرقی نخواهد کرد. اینگونه نیست که خودم را بکشم که به هر بهانه‌ای با هر وعده‌ای بگویم که به من رای بدهند و فردا بروم به آنجا و آنی نباشم که هستم.

وی خاطرنشان کرد: صادقانه به شما می‌گویم که حرف کارشناسی، تجربه بین‌المللی، ارتقا و سربلندی کشورمان را توأم با بهره‌وری، کارآیی، عدالت و کیفیت پیگیری خواهم کرد و شما می‌توانید در این ارتباط به من کمک کنید.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: قرار نیست من به شما بگویم چه بکنید شما قرار است بروید و هماهنگ کنید و به یک زبان و یک نگاه زبان مشترک برسید. الان هر کسی یک ایده‌ای می‌دهد من نمی‌توانم بنشینم هر کسی که صبح زودتر رسید و یک ایده‌ای ارائه کرد بگویم اجرا می‌کنم. تشکل‌ها، دانشگاهیان و استادان باتجربه باید بنشینند و وقتی توانستند به زبان و نگاه مشترک برسند بنده با قاطعیت در جایی که قرار گرفته‌ام مطمئن باشید که پشتیبانی خواهم کرد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما می‌توانیم ۱۰ تن محصول برداشت کنیم، اما دو تن برمی‌داریم می‌توانیم دو لیتر آب استفاده کنیم، اما ۱۰۰ لیتر استفاده می‌کنیم اینها دیگر کار شما دانشمندان، مدیران و کارشناسان باتجربه کشور است که برای رفع آنها راهکار ارائه دهید.

پزشکیان با بیان اینکه اینکه به حرف یکی دو نفر که بیایند و ایده بدهند بنده هم تغییر بدهم مطمئنا این کار را نخواهم کرد، گفت: در بحث‌های پزشکی یا حتی در بحث‌های مدیریت پزشکی بحثی وجود دارد - البته در دانشگاه‌ها هم وضعیت به همین شکل است - و آن این است که زمانی که من وزیر بودم وقتی ایده‌ای ارائه می‌شد و من باید نظر می‌دادم حتما می‌پرسیدم که این ایده برگرفته از چه مطالبی است و چه نتیجه‌ای هم به دنبال دارد.

وی افزود: یعنی اگر قرار است کاری انجام دهیم باید بدانیم مستند علمی آن کجاست؟ کارشناسان چه می‌گویند و تجربه آن کجاست؟ و کجا این اتفاق افتاده و نتیجه آن چگونه بوده است؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: هر ایده‌ای که بتواند مستندات و پشتوانه علمی داشته باشد ما منت آن را می‌کشیم و بستر را آماده خواهیم کرد که این اتفاق بیفتد، اما اینکه کسی بیاید بدون اینکه بگوید کجا و چه رفرانسی چه مجموعه کارشناسی این حرف‌ها را بیان کرده‌اند و بگوید این کار را انجام بده من این کار را نخواهم کرد.

پزشکیان با اشاره به اینکه من نمی‌توانم با ایده خودم دل و روده کسی را باز کنم و بعد نتوانم آن را جمع کنم، تصریح کرد: ایده‌هایی که می‌دهند که ما این کار خواهیم کرد همین است که وضعیت اقتصاد، کشاورزی، صنعت و اشتغال به این روز و روزگار افتاده است. اگر ما راه علمی را می‌رفتیم و تجربه‌های بین‌المللی را می‌پذیرفتیم و براساس آن آدم‌ها را به‌کار می‌گرفتیم آیا به این وضعیت گرفتار می‌شدیم؟

وی بار دیگر تاکید کرد: من هم مانند شما هستم و هیچ برتری نسبت به شما ندارم این شما هستید که باید دست به دست هم بدهید بنده هم اگر به جایی رسیدم کمک خواهم کرد چیز‌هایی که در اختیار دارم بستر برای کارآفرینی و رونق کشاورزی در مسیری که شما می‌خواهید باز و آزاد باشد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: قطع و یقین بدانید آنچه که درست و حق است پیروی و اجرا خواهم کرد. شعارمن حق و عدالت است حق و عدالت بدون اصلاحات امکانپذیر نیست. ما حق بسیار را خورده‌ایم و یا نادیده گرفته‌ایم اگر ما دنبال حق و عدالت برویم مشکل مملکت حل می‌شود.

 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
ما به کسانی که با روحانی زدوبند دارند رای نمی دهیم
شورای نگهبان باید پاسخ گوی مردم برای صلاحیت این افراد مثل پزشکیان باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
یعنی کشاورزی را تعطیل می کنی یا جوری انجامش میدی که کسی تا بحال انجام نمی داده؟ یا کلاً همه محصولات کشاورزی را وارد می کنی که کشاورز بنشینه و آقایی کنه؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
این هم استدلال شما
برای جلوگری از تخریب خاک اصلا کشاورزی نکنید
برای جلوگیری از طلاق اصلا ازدواج نکنید
برای جلوگیری از مرگ اصلا زنده نباشید
برای جلوگیری از تحریم اصلا استقلال نداشته باشید و بشیدسرسپرده و نوکر امریکا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۲ ۰۳ تير ۱۴۰۳
تمام این حرفهارو روحانی وظریف بهت یاد دادند
اگر میتونستند خب خودشون یه کاری میکردند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
خدایش اگه رای بدن بهت درحدهمتی زیادخسته نکنش.....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
آقای پزشکیان هم توی مناظره ها و هم توی سخنرانی هاش ..... زیادی میخوره.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
رای دادن به پزشکیان یعنی سپردن هواپیما به خلبان ناشی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۷ ۰۳ تير ۱۴۰۳
حرف هاش در مورد محیط زیست آدم رو یاد 8 سال دوره روحانی میندازه که به بهانه محیط زیست و ... چقدر فعالیت جاسوسی در کشور انجام شد. راستی کاش آقای پزشکیان در مورد رکورد ترور دانشمندان بخصوص دانشمندان هسته ای در کشور طی آن 8 سال و همچنین رکورد جاسوسی در دستگاهای و نهادهای مختلف در این دوران هم یک اظهار نظری می کردند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
خدا لعنت کند دشمن ملت را..............
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
پیش باد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
۸سال دوستان شما کشاورزی وصنعت کشور را باچپاول وغارت بیت المال نابود کردند همانهایی که در ستاد شما برای پست ومقام وچپاول صف کشیدن برادران دزدشان را که به خاطر دارید پس عوامفریبی وهوچی گری بس است الت دست این دزدان پول وقدرت نشو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
رئیس جمهور فقط پزشکیان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
با جان دل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
نابودگرملت ویارروحانی اگررای بدین بهش نابودمیکنن ملت وکشوررو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
متاسفانه هیچ برنامه و راهکاری را ارائه نمی دهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
پزشکیان تویمجلس چیکار کرد که وقتی رییسجمهور شد بتواند انجام دهد وقتی کاری هم نتواند انجام دهد میگوید اختیلر به من ندادند
آخرین اخبار