۳۰ تن کیک لجن روزانه در تصفیه خانه‌های مازندران تولید می‌شود.

بهزاد برارزاده مدیر عامل آبفا مازندران گفت: ۳۰ تن کیک لجن روزانه در تصفیه خانه‌های استان تولید می‌شود که جایگزین عالی و بی ضرر در کشاورزی به جای استفاده از کود‌های خطرناک شیمیایی محسوب می‌شود، اما در مازندران که مهد کشاورزی و باغداری است می‌توان از این کود عالی استفاده‌های بهینه‌ای انجام داد.

او با اشاره به ضرورت احداث تصفیه خانه‌ها در کنار شهرک‌های صنعتی، افزود: پساب تولیدی در این تصفیه‌خانه از آب رودخانه تجن شفاف‌تر است و بسیاری از شهرک‌های صنعتی می‌توانند از پسآب و کیک لجن تولیدی استفاده بهینه کنند لذا یقینا در آینده تصفیه خانه‌ها را درکنار شهرک‌های صنعتی دایر خواهیم کرد.

مدیر عامل آبفا مازندران از اجرای طرح فاضلاب در ۳ روستای شورکا، اوجامحله و موزی‌بن خبر داد و گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب ساری ۵۰۰ لیتر در ثانیه پساب تولید می‌کند که می‌تواند در اختیار صنایع آب‌بر و نیروگاه زباله‌سوز ساری قرار گیرد.

او ادامه داد: برای انتقال پساب از تصفیه‌خانه فاضلاب ساری تا نیروگاه زباله‌سوز بیش از ۱۹ کیلومتر شبکه با ۲۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که طی مکاتبات با شهرداری ساری مقرر شد اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

برارزاده در خصوص احداث تصفیه‌خانه فاضلاب قائم‌شهر گفت: قائمشهر جزء ۵ شهر اولویت دار در اجرای طرح فاضلاب است که طی سال‌های گذشته ۷۱ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت و ۳۰ کیلومتر شبکه از مجموع ۶۳۰ کیلومتر شبکه مورد نیاز نیز اجرا شد.

مدیر عامل آبفا مازندران سهم دولت در اجرای پروژه فاضلاب قائمشهر را ۳۴ درصد عنوان کرد و افزود: ۶۶ درصد نیز سهم بانک توسعه اسلامی با تخصیص ۶۰ میلیون یورو است که به زودی این مهم با پیگیری‌های لازم اجرایی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.