وزارت بهداشت در خصوص ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم توضیحاتی را ارائه کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای در خصوص ادعای مطرح شده توسط نماینده یکی از کاندیدا‌های ریاست جمهوری در خصوص واردات واکسن در دولت دوازدهم توضیحاتی ارائه و عنوان کرد که عدد واقعی واردات واکسن کرونا توسط دولت دوازدهم، ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز بود که تا پایان دولت دوازدهم، ۱۸ میلیون دوز تزریق شده بود و آمار واردات واکسن در هفته‌های اول دولت شهید رئیسی و با ورود مستقیم و موثر ایشان و ایجاد تسهیلات لازم و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دستگاه‌های اجرایی و تامین اعتبار تا اواسط شهریور ۱۴۰۰ تعداد واکسن‌های وارداتی به بیش از ۱۲۱ میلیون دوز رسید.

  متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
پیرو ادعای مطرح شده توسط نماینده یکی از کاندیدا‌های محترم ریاست جمهوری در خصوص واردات واکسن در دولت دوازدهم، ضروری است جهت تنویر افکار عمومی و ممانعت از تحریف تاریخ، موارد ذیل به اطلاع مردم شریف ایران رسانده شود:

۱ - بر اساس مستندات موجود در مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که قابل استعلام از جمعیت هلال احمر و گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز می‌باشد، بر خلاف ادعای جناب آقای دکتر ظریف مبنی بر واردات ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در دولت جناب آقای روحانی، عدد واقعی ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز بود که تا پایان دولت دوازدهم ۱۸ میلیون دوز تزریق شده بود و آمار واردات واکسن در هفته‌های اول دولت شهید رئیسی و با ورود مستقیم و موثر ایشان و ایجاد تسهیلات لازم و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دستگاه‌های اجرایی و تامین اعتبار، تا اواسط شهریور ۱۴۰۰، تعداد واکسن‌های وارداتی به بیش از ۱۲۱ میلیون دوز رسید.

۲- همزمان با واردات و نیز حمایت کامل از چرخه تولید واکسن‌های داخلی، تدابیر لازم جهت تزریق گسترده با ایجاد هماهنگی‌های منسجم بین بخشی و فعال نمودن کلیه ظرفیت‌های مردمی در دولت سیزدهم صورت گرفت و بیش از ۱۵۵ میلیون دوز واکسن شامل واکسن‌های تولید داخل و وارداتی تزریق شد که این رخداد با ثبت تزریق بیش از ۱.۶ میلیون دوز در روز توانست رکورد جدیدی را در بین کشور‌های منطقه ثبت نماید.

جناب آقای دکتر ظریف به نظر فراموش کردید که در دولت دوازدهم جان هزاران ایرانی بازیچه سیاسی بازی شما و دولت متبوع تان شد و در واکنش به اعتراض مردم عزیز برای تعلل در واردات واکسن، نپیوستن به fatf و تحریم‌ها را بهانه می‌کردید، حال چه شده پس از گذشت ۳ سال از تلاش‌های دولت سیزدهم و پیگیری‌های جدی شخص رئیس جمهور شهیدمان برای واردات انبوه واکسن و نجات جان هزاران ایرانی، ادعای جدید و مصادره این دستاورد برای دولت دوازدهم را مطرح می‌کنید که جای شگفتی دارد.

یقینا اگر در زمان خود به ترک فعل‌ها رسیدگی می‌شد امروز طلبکار نبودید. مردم می‌دانند و تاریخ هم قضاوت کرد که شما و دولت تان به دلیل اهمال در مرگ هزاران هموطن عزیز شریک بودید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
روحانی می گفت مگر واکسن سوهان قم است که بشود وارد کرد
دروغ نگویید خواهشا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
وقتی جرات محاکمه نباشد مقصر طلبکار می شود چرا باید هر دولتی بعد از اتمام کار مورد اتهام قرار بگیرد ولی محاکمه ای در کارنیست پس قانون به چه درد می خورد و برای چه کسانی باید اجرا بشود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
در دولت روحانی کارهای مربوط به قراردادها خرید وسفارش وغیره انجام شد اما عمر دولتش تمام شد.و واردات واکسن زمان دولت رئیسی بود. درستش اینه. شما اگر می‌رفتی پیاز هم ازخارج میخریدی تا بیاد بدستت تو ایران برسه یک مدت زمانی طول میکشید..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
خب مشخصه اولش که تولید شروع شد مقدارش آنقدر زیاد نبود و به مرور زمان تولید بالا رفت و طبیعی است که ورود بیشتر نیاز زمانی بیشتری بود
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۱۸:۳۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
ما فقط یک چیز را مطمئن شده ایم و آن هم این است که شما ها هیچکدام به فکر مردم نیستید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
در همین حد بگم زمان روحانی به ما گفتن مایعات بخور انشاالله نمیمیری و در زمان شهید رئیسی 4 دوز واکسن زدم بدونه یک ریال پرداختی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
وقاحت هم حدی دارد.این ظریف،شما وهمکارانتان دردولت دوازدهم به بهانه برجام درکشورهای اروپایی دائم درحال گردش بودید،کی وقت فکرکردن به واکسن وجان مردم را داشتید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
منم رفتم رستوران پنجاه تا غذا سفارس دادم پولش دادم بعد دم در باجناقم تحویل گرفت همه فکر کردن اون خریده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
بله دیگه وقتی سر وقتش این آقایان دستگیر و زندانی نشن الان میان و قضایا رو وارونه جلوه میدهند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
حضرت علی (ع) مومنین را از سه مورد بر حذر داشته اند فکر کنم در زمان مولا اگر اصلاح طلبی هم وجود داشت این طایفه را هم به سه مورد قبلی اضافه میکردند و میفرمودند مومن باید از این چهار مورد بر حذر باشد و مورد چهارم پرهیز از اصلاح طلبان بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
رشد تورم 150 درصدی دولت سیزدهم را نیز اعلام بفرمایید یکطرفه قضاوت نکنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
جناب ظریف تا می توانی دست و پا بزن
خودت رو بیشتر غرق خواهی کرد

من به تو و دولت روحانی و خاتمی رای نخواهم داد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۷ ۰۳ تير ۱۴۰۳
روایت هوشنگ امیراحمدی استاد دانشگاه آمریکا از ظریف

ظریف می گوید مردم ایران یک عده گله اند باید به اینها دروغ بگید

جای تعجب دارد ، دولت روحانی واکسن !!!دروغ که کنتور نمی دازه

معرفت هیچ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
مردم باید آگاه باشند که به همچین کستیی رای ندهند
آخرین اخبار