رئیس اداره پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق کیاشهر گفت: ۵ کومه نما‌های غیرمجاز صیادی در این پارک ملی پاکسازی و تخریب شد.

احسان باقری‌پور، رئیس اداره پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق کیاشهر گفت: در راستای حفظ و حراست از تنها پارک ملی خشکی - دریایی گیلان و جلوگیری از هرگونه تخریب و تصرف در نوار ساحلی این منطقه، طی یک عملیات مشترک با حضور مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان و نیرو‌های مرزبانی و نیروی انتظامی بخش کیاشهر ۵ باب کومه صید و شکار غیرمجاز در پارک ملی بوجاق با أخذ دستور مقام قضایی تخریب و جمع آوری شد.

او افزود: پرسنل یگان حفاظت محیط زیست اداره پارک ملی بوجاق به منظور نظارت و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی در مناطق تحت مدیریت در مأموریت‌های محوله در شبانه روز با هرگونه تخلف به ویژه مشاهده ادوات شکار و صید با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می‌کنند. 

تخریب ۵ کومه صیادی در پارک ملی بوجاق + تصاویر

تخریب ۵ کومه صیادی در پارک ملی بوجاق + تصاویر

رئیس اداره پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق کیاشهر با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص شکار و صید؛ هرگونه شکار و صید و ایجاد سازه در پارک ملی بوجاق و مناطق تحت مدیریت ممنوع است، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ باب کومه نما تخریب و جمع آوری شده است.

تخریب ۵ کومه صیادی در پارک ملی بوجاق + تصاویر

تخریب ۵ کومه صیادی در پارک ملی بوجاق + تصاویر

پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق به وسعت ۳ هزار و ۳۴۳ هکتار در منطقه‌ای حفاظت شده در بندر کیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.