با افزوده شدن ۶۳ تخت به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، قدم بزرگی در مسیر تسریع در پذیرش بیماران وخیم و نیازمند مراقبت‌های پیشرفته برداشته شد.

محمدکاظم مومنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یکی از بخش‌های مهم در بیمارستان ها، بخش‌های مراقبت‌های ویژه است که از ماهرترین اعضای کادر درمان و همچنین دستگاه‌های پیشرفته و گرانقیمت برای درمان بیماران در این بخش استفاده می‌شود.
وی افزود: در برخی موارد و شرایط، به دلیل نبود تخت خالی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، مجبور به مراقبت از بیماران ساعاتی در سایر بخش‌ها بودیم که با فراهم شدن تجهیزات و بهره برداری از تخت‌های جدید، خوشبختانه امکان پذیرش بیماران با حال وخیم، به میزان قابل توجهی افزایش یافت.
دکتر مومنی گفت: این تخت‌ها به بیمارستان‌های علی ابن ابیطالب (ع)، دارالشفاء میرجاوه، امام خمینی (ره) خاش، ایراتنمهر سراوان افزوده شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر بزرگترین مرکز پذیرش بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه، بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان با ۴۰ تخت بستری ویژه و تجهیزات و امکانات پیشرفته است.
وی افزود: خوشبختانه مراقبت‌های حرفه‌ای و فوق تخصصی باعث شده تا ۸۲ درصد بیماران بستری در این بخش با بهبودی، مرخص شوند که نسبت به استاندارد بهبودی بیماران این بخش‌ها در کشور، آمار قابل توجهی محسوب می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار