مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در سه استان کشور از جمله سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی و فارس بیشترین میزان زمین خواری گزارش شده است.

 ارسلان مالکی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه  در طول ۳ سال دولت سیزدهم ۱۵ هزار و ۹۲۱ تعرض از اراضی دولتی رفع شد گفت: این میزان رفع تعرضات از اراضی دولتی معادل ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار بوده است.

وی با بیان اینکه روند  محافظت از اراضی دولتی و رفع تعرض فوری از اراضی که مورد زمین خواری قرار گرفته است جزو اولویت  برنامه های ما است گفت: در خرداد ماه امسال از ۲۳۰ مورد تعرض به اراضی دولتی همه آنها رفع فوری شده  و این موارد شامل بیش از ۷۸ هکتار زمین دولتی بوده که با تلاش همکاران ما در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌ها به صورت فوری رفع تعرض شده‌است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: بیشترین وقوع تعرضات به اراضی دولتی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و فارس گزارش شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تقدیر از عملکرد نیرو‌های یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌های کشور، اظهار کرد: در بحث اجرای احکام هم ۳۵ مورد حکم قطعی در استان‌ها اجرا شده که بر این اساس بیش از ۹۳ هکتار زمین دولتی از دست زمین‌خواران آزاد شده است.

مالکی یاد آور شد: در خرداد ماه امسال در استان‌های قزوین، کرمانشاه، گلستان و مازندران هیچ تعرضی به اراضی دولتی گزارش نشده است.

خبرنگار: محبوبه کباری

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار