مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با شروع به کار دولت سیزدهم، مقاوم سازی ۲۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان آغاز شد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد به بهره برداری رسید.

رضا خواجه ای گفت: در سال جاری برای مقاوم سازی ۱۱ هزار و ۹۰۰ فقره مسکن روستایی، تسهیلاتی بالغ بر ۴۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر میزان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان ۵۷ درصد است که با مقاوم سازی این تعداد، این میزان به ۶۷ درصد خواهد رسید که این جهش در تاریخ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کم نظیر است.

مدیرکل بنیاد مسکن اسلامی استان زنجان گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن در شهرستان‌ها نسبت به تکمیل پرونده‌ خود جهت دریافت تسهیلات اقدام کنند.

این مسئول ادامه داد: اقساط بازپرداخت تسهیلات جدید با نرخ سود پنج درصد، حدود ۳۵ میلیون ریال در ماه خواهد بود که متقاضیان پس از تشکیل پرونده در بنیاد مسکن به بانک مربوطه جهت عقد قرارداد معرفی می شوند.

وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، امیدواریم تا پایان سال ۱۴۱۰ شاهد مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.