مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای کردستان گفت: طرح تابستانه مهارت از ۱۵ تیرماه جاری تا ۱۵ شهریورماه امسال در استان اجرا می‌شود.

سیدعلی علوی اظهار کرد: برای ایفای نقش موثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز، در قالب یک عزم و هم‌افزایی ملی «طرح تابستانه مهارت» در بازده زمانی ۱۵ تیرماه تا ۱۵ شهریورماه در استان اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان افزود: جامعه هدف طرح تابستانه مهارت دانش‌آموزان و سایر گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند که در مراکز آموزشی دولتی و آموزشگاه‌های آزاد به صورت کاملا رایگان اجرا می‌شود.

وی در خصوص اهداف طرح تابستانه مهارت، افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان فرصت مغتنمی برای کسب مهارت است تا این قشر با بازار کسب و کار آشنا شوند.

علوی بر ایجاد بستر‌های لازم برای شناسایی استعداد‌های مهارتی دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل تاکید کرد و گفت: کمک به هدایت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان، کمک به خلاقیت، نوآوری و رشد مهارت‌های کسب و کار در دانش‌آموزان، استعدادسنجی، رغبت‌سنجی و تعیین بهترین شغل متناسب با ویژگی‌های فردی متقاضی، معرفی ظرفیت‌های اشتغال موجود در جامعه مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: این طرح به منظور ایفای نقش موثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان و جوانان دانش‌آموز با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل سازمان‌های متولی در راستای افزایش مهارت‌آموزی، عدالت آموزشی، توانمندسازی اقتصادی، سرمایه‌گذاری علمی و توسعه کمی و کیفی خدمات گروه‌های مخاطب با تاکید بر دانش‌آموزان کم بضاعت در استان برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.