سرپرست کمیته داوران در خصوص برگزاری بازی‌های لیگ برتر با VAR گفت: هم اکنون ۷ داور وسط داریم که با همین تعداد می‌توانیم کل لیگ را پوشش دهیم.

دانیال مرادی سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دوره‌های آموزشی استفاده از سیستم VAR برای داوران ایرانی گفت: آموزش VAR شامل سه مرحله کلی است که هر مرحله فاز‌های مختلفی دارد، خوشبختانه فاز نهایی از مرحله اول در حال اجراست که بسیار خرسند هستیم این اتفاق برای آموزش داوران ایرانی رخ داده است.

او افزود: از اواخر تیر ماه مرحله دوم آموزش داوران را طبق جدول زمان بندی آغاز خواهیم کرد و امیدوار هستیم با همین برنامه پیش روی کرده و بتوانیم آموزش خود را تمام کنیم و مجوز داوران برای قضاوت با سیستم داور ویدئویی را صادر کنیم.

سرپرست کمیته داوران یادآور شد: هم اکنون ۷ داور وسط داریم که همه آنها مجوز قضاوت دارند و از بین این افراد نیز آقای موعود بنیادی فر می‌تواند در اتاق VAR نیز حضور داشته باشد ضمن اینکه خانم‌ها قربانی و ذکایی مثل آقای بنیادی فر هستند.

مرادی درباره اینکه چه تعداد داور به این نفرات اضافه خواهند شد، افزود: در همین دوره آموزشی که خودمان در حال برگزاری هستیم ۱۶ داور وسط و ۱۰ کمک داور حضور دارند که اتفاق خیلی خوبی برای جامعه داوری فوتبال کشور است.

او در پاسخ به اینکه آیا فصل آینده لیگ برتر که طبق تاکید آقای مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با سیستم داور ویدئویی باید برگزار شود، با داوران ایرانی خواهد بود، گفت: قطعا با همین تعداد نفرات می‌توانیم کل لیگ را پوشش دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۰۴ تير ۱۴۰۳
Var وداوران پشت صحنه رو با پول میخرن شک نکنید
آخرین اخبار