امام جمعه همدان گفت:مسئولان اجرایی معضل ترافیک و چالش پیش روی مسیر گردشگری گنجنامه این شهر را حل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی روز دوشنبه در مراسم افتتاح زمین‌های ورزشی کوی خاتم و بیست پروژه عمرانی اظهار کرد: گنجنامه یکی از پرترددترین مسیر‌های شهر همدان است که معضل ترافیک را در این محور شاهد هستیم.

او گفت: مسیر ورودی و خروجی گنجنامه در یک محور قرار گرفته و اگر در این منطقه اتفاقی بیفتد، مسیر جایگزین نداریم و بحران زا خواهد شد.

امام جمعه گفت: گنجنامه جزو بیشترین مناطق گردشگر پذیر است و چاره اندیشی برای ایجاد مسیر دسترسی با حفظ محیط زیست و اصالت کوهستان ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با اشاره به نیاز بانوان این استان به فضای اختصاصی گفت: ایجاد پارک‌های تخصصی در سطح شهر برای قشر‌های مختلف مردم به ویژه بانوان و کودکان حایز اهمیت است.

او گفت: در سطح شهر همدان نیاز به ساخت پارک‌های تخصصی بیشتری هستیم و ایجاد این امکانات باعث ارتقا سطح رفاهی و تفریحی شهروندان می‌شود.

امام جمعه همدان برپایی جمعه بازار را معضل شهری و مورد اعتراض مردم ساکن منطقه ششصد دستگاه دانست و گفت: جمعه بازار کوی خاتم، ایجاد پارک تخصصی و رفع ترافیک مدرس از خواسته‌های شهروندان کوی خاتم است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با تاکید بر تعیین تکلیف وضعیت میدان مدرس و حل معضل ترافیک همدان گفت: یکی از مطالبات جدی مردم احداث تقاطع مدرس و رفع ترافیک گنجنامه با ملاحظات زیست محیطی است که نیازمند کار کارشناسی است.

اجرای تقاطع مدرس در دستور کار شهرداری همدان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز یکی از مهم‌ترین سیاست‌های مدیریت شهری را توسعه متوازن شهری دانست و گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های شورای شهر، اجرای پروژه‌های کلان و ریز پروژه‌ها در بودجه ۴۴ هزار میلیارد ریالی امسال قرار دارد تا خدمات ارزشمندی به شهروندان ارائه شود.

محمود مسگریان با اشاره به پیش بینی پروژه‌های کلانگفت: یکی از خواسته‌های شهروندان اجرای تقاطع مدرس است که هم در بودجه سال جاری و هم طرح جامع ترافیک شهر همدان پیش بینی شده و امیدواریم با رفع موانع فنی و نظرات تخصصی این موضوع به نتیجه برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.