دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: ۸۷۰ شعبه اخذ رأی در استان برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تدارک دیده است.

سعید رستگاری دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: در حالی کمتر از چهار روز به برگزاری حماسه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده در اقصی نقاط کشور شاهد داغ‌تر شدن تنور انتخابات و اهتمام روزافزون مردم عزیزمان برای حضور در این رویداد مهم در روز جمعه هشتم تیرماه جهت مشارکت در تعیین سرنوشت کشورشان هستیم. 

وی ادامه داد: عوامل برگزاری انتخابات در سراسر کشور نیز در بازه زمانی محدود و باقیمانده، به صورت فشرده در تلاش برای برقراری چهار اصل امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در این دوره از انتخابات هستند.

 رستگاری افزود: به رغم چند روز فرصت باقیمانده تا برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم و آغاز شمارش معکوس تا وقوع این حماسه، تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در ۱۲ شهرستان و ۱۳ بخش مستقل در استان یزد اندیشیده شده است.

 دبیر ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات استان بدون هیچ مشکل خاصی، اضافه کرد: روز گذشته تعرفه‎های اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری که از تهران واصل شده بود، بین ۱۲ فرمانداری شهرستان‌های یزد توزیع و در مخازن فرمانداری‌ها قرار گرفته تا در روز‌های آتی بین شعب اخذ رای توزیع شود.

رستگاری با اعلام این که در مجموع استان یزد ۸۷۰ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است، تصریح کرد: ۶۸۲ مورد از این شعب، ثابت و ۱۸۸ شعبه نیز به صورت سیار فعالیت خواهند داشت، ضمن این که ۶۳۹ شعبه در استان شهری و ۲۳۱ شعبه در روستا‌ها دایر خواهد شد.

وی تعداد شعب استان به تفکیک هر یک از شهرستان‌ها را شامل ۳۴۳ شعبه مشتمل بر ۳۱۷ شعبه ثابت و ۲۶ شعبه سیار مربوط به شهرستان یزد، ۹۳ شعبه شامل ۷۳ شعبه ثابت و ۲۰ شعبه سیار مربوط به شهرستان اردکان، ۸۵ شعبه شامل ۶۶ شعبه ثابت و ۱۹ شعبه سیار مربوط به شهرستان میبد، ۶۷ شعبه شامل ۲۷ شعبه ثابت و ۴۰ شعبه سیار مربوط به شهرستان تفت، ۶۱ شعبه مشتمل بر ۴۴ شعبه ثابت و ۱۷ شعبه سیار مربوط به شهرستان مهریز، ۵۰ شعبه شامل ۳۷ شعبه ثابت و ۱۳ شعبه سیار مربوط به شهرستان ابرکوه، ۴۳ شعبه شامل ۳۱ شعبه ثابت و ۱۲ شعبه سیار مربوط به شهرستان بافق، ۳۷ شعبه مشتمل بر ۲۵ شعبه ثابت و ۱۲ شعبه سیار مربوط به شهرستان اشکذر، ۲۶ شعبه شامل ۱۱ شعبه ثابت و ۱۵ شعبه سیار مربوط به شهرستان بهاباد، ۲۴ شعبه شامل ۲۰ شعبه ثابت و چهار شعبه سیار مربوط به شهرستان زارچ، ۲۴ شعبه شامل ۲۲ شعبه ثابت و دو شعبه سیار مربوط به شهرستان مروست و در شهرستان خاتم نیز ۱۷ شعبه مشتمل بر ۹ شعبه ثابت و هشت شعبه سیار، اعلام کرد. 

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به روز‌های پایانی تبلیغات نامزد‌های انتخاباتی، گفت: بازه زمانی تبلیغاتی نامزد‌ها ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رأی گیری یعنی تا ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت و تبلیغات نامزد‌ها به صورت مجازی، حقیقی و تلویزیونی پس از این زمان متوقف خواهد شد.

 وی در مورد افراد واجد شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات نیز گفت: تمام کسانی که سن آنها تا روز انتخابات ۱۸ سال کامل باشد یا به عبارتی متولدین هشتم تیرماه ۱۳۸۵ به قبل، می‎توانند در این دوره از انتخابات مشارکت داشته باشند.

 رستگاری همچنین یادآور شد: مردم عزیز کشورمان می‎توانند با ارائه اصل دو مدرک هویتی تعیین شده برای این دوره از انتخابات یعنی کارت ملی یا شناسنامه، برای رای دادن در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.