کارگروه شرایط اضطرار گرد و غبار استان یزد، برای شهرستان‌های درگیر این پدیده جوی پیش بینی کرد.

کارگروه شرایط اضطرار گرد و غبار استان یزد بنا بر پیش‌بینی و صدور هشدار هواشناسی استان و براساس بررسی داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا تشکیل و تصمیماتی را برای شهرستان‌های درگیر این پدیده جوی اتخاذ کرد.

 بر اساس تصمیمات اخذ شده در این کارگروه برای شهرستان‌های اردکان، بافق، میبد و یزد، از افراد به خصوص گروه‌های حساس مانند زنان باردار، کودکان و بیماران تنفسی، قلبی و سالمندان خواسته شده طی امروز و فردا سه‌شنبه پنجم تیرماه از حضور در فضای باز و انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنند.

ضمن درخواست آمادگی بیمارستان‌ها، اورژانس و مراکز بهداشتی درمانی جهت ارائه خدمات به بیماران احتمالی، تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان (آب و فاضلاب، توزیع برق، گاز، مخابرات و ...) و تمام دستگاه‌های امدادی (پلیس‌راه، هلال‌احمر، اورژانس و راهداری) با هماهنگی فرمانداری‌ها مربوط در آماده‌باش خواهند بود.

در همین رابطه نسبت به اطلاع‌رسانی عمومی و انتشار توصیه‌های بهداشتی (استفاده از ماسک و...) توسط دانشگاه علوم پزشکی یزد با همکاری صدا و سیما به ویژه برای بیماران قلبی و تنفسی، اطلاع‌رسانی محدودیت فعالیت ورزشی و به ویژه کوهنوردی و طبیعت گردی توسط دستگاه‌های مرتبط (صدا و سیما، ورزش جوانان، میراث فرهنگی و گردشگری و...) و نیز اطلاع‌رسانی در راستای اعمال محدودیت فعالیت بخش‌های انتشار دهنده گردوغبار در واحد‌های صنعتی و معدنی توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، توصیه شده است.

همچنین بنا بر تصمیم کارگروه مربوط کلیه فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ها شامل کارگاه‌های شن و ماسه و سنگ‌شکن‌ها در مناطق تحت تاثیر با نظارت فرمانداری‌ها مشمول اعمال محدودیت خواهند بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.