کارگر با بیان اینکه امسال یک سال پر فراز و نشیب برای ایران اسلامی بوده است، گفت: ایران با عملیات وعده صادق توانست نظم منطقه را به کنترل درآورد.

علی کارگر معاون سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش روز ملی اصناف که در اتاق اصناف فارس در شیراز برگزار شد، با بیان اینکه امسال یک سال پر فراز و نشیب برای ایران اسلامی بوده است، اظهار کرد: ایران با عملیات وعده صادق توانست نظم منطقه را به کنترل درآورد.

او با بیان اینکه ایران قبل و بعد از عملیات وعده تفاوت دارد، گفت: این عملیات ابعاد بسیار بزرگی داشت. دیپلماسی و میدان در کنار هم عملیات وعده صادق را ساختند.

کارگر، همچنین یاد شهید جمهور، آیت‌الله رئیسی را گرامی داشت و افزود: با شهادت رئیس جمهور، کشور وارد چهارمین حادثه یا تحول شد. بخشی از تحولات، قابل مدیریت است که خیلی مشکلی ایجاد نکرده و نمی‌کند، اما کار اصیل در جریان سیاسی اتفاق افتاد.

معاون سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز دشمن تلاش می‌کند تا فضای سیاسی را به گونه‌ای بچیند که خودش بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد، افزود: در عالم سیاست، میدان رقابت، جریانات سیاسی است و این جریانات سیاسی هستند که میدان رقابت ساختند و این میدان رقابت هم بر اساس دوگانه‌هایی که وجود دارد، ساخته می‌شود.

او با بیان اینکه ملت ایران یک میدان ترسیم می‌کند که هر کسی از دل میدان بیرون بیاید پیروز می‌شود و آن میدان قدرت است، گفت: ملت ایران باید خودش میدان رقابت را مشخص کند. میدان رقابتی که در آن حل مشکل از رشد اقتصادی منفی به رشد اقتصادی ۷ درصدی می‌رسد. این الگوی ارزشمندی است که اگر امروز در تبیین این الگو و انتخاب رئیس‌جمهور جدید بی‌توجهی کنیم، مدیون هستیم.

معاون سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخی از اقدامات شهید جمهور را برشمرد و افزود: دولت شهید رئیسی اقدامات تحولی و زیرساختی انجام داد که هیچ دولتی مشابه آن را انجام نداد.

کارگر با تأکید بر اینکه شهید رئیسی، تراز خدمت را بالا برد و تک بعدی نبود، افزود: شهید رئیسی حتی یک بار نگفت که مقصر مشکلات دولت قبل بوده است بلکه همیشه می‌گفت باید مشکلات حل شود لذا این شهید بزرگوار الگویی برای خدمت شد.

معاون سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهید رئیسی در حوزه اقتصاد طرح‌های تحولی ایجاد کرد، اگرچه این طرح‌ها نیاز به تکمیل دارد، گفت: هدف اصلی دولت این بود که موانع کسب و کار را بردارند و در این زمینه هم اقداماتی انجام داد.

او با بیان اینکه شهید رئیسی در حوزه سیاست خارجی هم الگوی جدیدی را ارائه داد، گفت: دولت شهید رئیسی مرکز مبادله ارز و طلا را ایجاد کرد تا جلوی نوسانات تحمیلی ارز و طلا بگیرد.

رئیس جمهوری انتخاب کنیم که اقتدار ایران را حفظ کند

سردار هاشم جمالی؛ جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس نیز با اشاره به اقتدار امروز ایران اسلامی در دنیا، تأکید کرد: در انتخابات پیش‌رو، رئیس جمهوری انتخاب کنیم که این اقتدار را حفظ کرده و از این دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی محافظت کند.

او گفت: نقش اصناف در پیروزی انقلاب بر هیچ کس پوشیده نیست. حمایت‌های مالی از جریان انقلاب در زمان رژیم ستمشاهی توسط اصناف انجام می‌شد لذا اصناف نقش مهمی در تحول انقلاب داشته‌اند.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با بیان اینکه در دفاع مقدس هم اصناف هم در جبهه و جنگ و هم در پشتیبانی نقش مهمی ایفا کردند، افزود: از آن زمان تاکنون هر جا که نیاز شده است، اصناف جزو پیشتازان و پیشگامان کمک به نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند.

جمالی بیان کرد: یکی از جا‌هایی که همیشه مورد تطمیع دشمنان بوده، همین اصناف است. اصناف همیشه همراه انقلاب هستند و برادری خود را به دین، مذهب و مکتب مولاعلی (ع) ثابت کرده‌اند.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس یادآور شد: از ۱۵ هزار شهید استان فارس، ۶۰۰ نفر شهدای اصناف بوده‌اند که قطعاً تعداد آنها بیشتر هم بوده است، اما این شهدا برگ زرینی در راستای تداوم انقلاب است.

او تأکید کرد: اگر امروز کشور ما به عنوان مظهر قدرت در دنیا معرفی می‌شود، بخشی از آن به دلیل وجود اصناف همیشه پای کار انقلاب و نظام است.

جمالی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کار در انتخابات حضور است. فرقی نمی‌کند به چه کسی رأی می‌دهیم و چه کسی رأی می‌آورد، چون هر رأی یک رأی به نظام جمهوری اسلامی و پشتوانه‌ای برای دولت منتخب است.

او، حضور در انتخابات را اولویت نخست عنوان کرد و افزود: در انتخابات بهترین گزینه را پیدا کرده و به او رأی دهیم. به کسی رأی دهیم که اقتداری که به سختی به دست آورده‌ایم را از دست ندهد.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با بیان اینکه هیچگاه در طول تاریخ، ایران مثل امروز مقتدر و با صلابت نبوده است، افزود: ۴۵ سال از عمر این انقلاب می‌گذرد، همه طواغیت با هم جمع شدند تا این کشور را زمین‌گیر کنند، اما موفق نشدند. اوایل نهضت انقلاب اسلامی امام راحل یکسری سخنانی می‌گفتند که شاید آن زمان افراد بسیاری آن را باور نمی‌کردند، اما امروز شاهد تحقق همه وعده‌های امام هستیم.

او با بیان اینکه امروز به عینه مشاهده می‌کنیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند، گفت: امروز رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ما التماس می‌کند به همین دلیل امروز در اوج عزت هستیم.

تنها گره امروز کشورمان، درباره مسائل اقتصادی است

جمالی با تأکید بر اینکه رئیس جمهوری انتخاب کنیم که این اقتدار را حفظ کرده و از این دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی محافظت کند، گفت: تنها گره امروز کشورمان، درباره مسائل اقتصادی است. اقتصاد ایران از همان اوایل پیدایش نفت یعنی از ۸۰ سال پیش، دارای مشکل بوده است چرا که اقتصاد ما وابسته به نفت بوده و تک محصول بوده است.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس، به خروش مردمان عالم علیه رژیم جنایتکار صهیونیستی اشاره کرد و افزود: امروز جمعیتی در اسرائیل، علیه نتانیاهو بیرون آمدند و امروز در دانشگاه‌های آمریکا پرچم فلسطین و ایران بالا آورده می‌شود. در کلمبیا که مهد دانشگاه‌های برتر دنیاست، شعار مرگ بر آمریکا شنیده می‌شود؛ بنابراین امروز پیام شما به همه دنیا رسیده است و همه آزادی‎خواهان عالم به شما نگاه می‌کنند، پس همین راه را ادامه دهیم تا شاهد شکوفایی کشورمان باشیم و دولت مقتدر در شأن ملت ایران را انتخاب کنیم.

نگاه دولت سیزدهم به اصناف نگاه حمایتی است

مرتضی شریفی؛ مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز با تأکید بر اینکه نگاه دولت به اصناف حمایتی است، گفت: تلاش شده است تا دولت حداقل دخالت در بازار داشته باشد و بازار توسط بازاریان اداره و نظارت شود؛ اصناف در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی همواره پای کار بوده‌اند.

وی افزود: در تمام رویداد‌ها و عرصه‌ها و اوج دوران کرونا که شرایط کسب و کار بحرانی بود، دولت سیزدهم تلاش کرد تا حمایت‌هایی از اصناف داشته باشد.

شریفی با تأکید بر اینکه استانداری فارس در کنار اتاق اصناف است و از آنان حمایت می‌کند، گفت: نگاه دولت سیزدهم به اصناف نگاه حمایتی است و در بحث نظارت بر کار آنان هم بیشتر نگاه کمک است.

تلاش بر این است که جایگاه اتاق اصناف در استان تقویت شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با تأکید بر اینکه تلاش بر این است جایگاه اتاق اصناف در استان تقویت شود تا به صورت ویژه هم کار نظارتی داشته باشد، افزود: در همین راستا مدیریت کارگروه ستاد مشترک نظارت بر بازار به اتاق اصناف واگذار شد که این کارگروه متشکل از دستگاه‌هایی است که کار نظارت بر بازار را انجام می‌دهند.

او با بیان اینکه اصناف در بحث تأمین کالا‌های اساسی در استان فارس پیشگام شده است، گفت: در همین رابطه با محوریت اتاق اصناف و دعوت از تجار و بازرگانان تلاش شده است تا بتوانیم بحث تأمین کالا‌های اساسی مردم را به خوبی دنبال کنیم.

شریفی تأکید کرد: نگاه استانداری و دستگاه‌های دولتی بر این است که نگرشی که بر اتاق اصناف وجود دارد، تقویت شده تا بتوانیم همه کار‌ها را با محوریت اصناف دنبال کنیم و دولت حداقل دخالت در بازار داشته باشد و بازار توسط بازاریان اداره و نظارت شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ادامه داد: در همین رابطه نیز تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده است که ناظر به همین است تا محوریت کار به خود اصناف واگذار شود و در نهایت اصناف هم به بهبود معیشت مردم کمک کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار