اتحادیه اروپا با تکرار ادعا‌ها درباره حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ علیه اوکراین، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم کرد.

در بیانیه‌ای که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، ادعا شده است: سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه در انتقال پهپاد‌های ایرانی به روسیه برای حمایت از جنگ تجاوزکارانه این کشور علیه اوکراین مشارکت داشته است.

اتحادیه اروپا، مدعی شد: «روسیه از پهپاد‌های ساخت ایران برای حمایت از جنگ تجاوزکارانه خود علیه اوکراین استفاده و حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی این کشور از جمله علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را نقض می‌کند.»

مقام‌های ایران و روسیه بار‌ها ادعا‌های همکاری نظامی در ارتباط با جنگ اوکراین را رد کرده‌اند، با این حال اتحادیه اروپا از تابستان سال گذشته، با صحنه‌گردانی رژیم صهیونیستی و فشار معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران، سلسله تحریم‌هایی را علیه تهران وضع کرد.

این اتحادیه اردیبهشت گذشته نیز در سایه عملیات وعده صادق تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کرد، تا افراد و نهاد‌هایی که در زمینه انتقال موشک و پهپاد‌های ایران فعال هستند، هدف قرار دهد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر از رفتار‌های دوگانه اتحادیه اروپا انتقاد و تصریح کرد: این اتحادیه که طی ماه‌های گذشته در خصوص نحوه مواجهه با فاجعه انسانی در غزه و فلسطین دچار انفعال و بی‌عملی بوده و بر همین اساس مورد انتقاد افکار عمومی اروپا و مردم سراسر دنیا قرار گرفته است، بار دیگر به جای تمرکز بر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و تنبیه و تحریم این رژیم جنایتکار، برخی مقامات و نهاد‌های ایرانی پیشرو و مؤثر در مقابله با تروریسم و تأمین امنیت پایدار در منطقه را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

کنعانی افزود: جای تأسف است که اتحادیه اروپا با توسل به بهانه‌ها و اتهامات تکراری، پوچ و بی اساس و با چشم‌پوشی از واقعیات میدانی غرب آسیا و در ادامه رویکرد شکست خورده و ناکارآمد خود، بار دیگر به ابزار منسوخ و ناکارآمد تحریم علیه ایران مقتدر متوسل شده و تأمین رضایت رژیم صهیونیستی و آمریکا را بر منافع اتحادیه و ملت‌های اروپا ترجیح داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر استمرار سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران به ویژه در تأمین صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و انتقاد شدید از رفتا‌های دوگانه اتحادیه اروپا، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای پاسخ به این رویکرد مخرب اتحادیه اروپا محفوظ می‌داند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۳ ۲۲ تير ۱۴۰۳
نیوزلند هم تحریم کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۶ ۰۵ تير ۱۴۰۳
پاکستان و مالزی و اندونزی و سنگاپور و سریلانکا و ... باید درس عبرت بگیرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۵ ۰۵ تير ۱۴۰۳
اروپا و انگلستان از سپاه می ترسند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۶ ۰۵ تير ۱۴۰۳
اروپا باید عراق را از خرید گاز ایران منع کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۲ ۰۵ تير ۱۴۰۳
شرکت های اروپایی مثل زیمنس آلمان می‌توانند با سرمایه گذاری در پروژه های احداث نیروگاه برق عراق به کاهش وابستگی عراق به واردات برق و گاز کمک کنند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۹ ۰۵ تير ۱۴۰۳
عراق با دارا بودن منابع عظیم نفت ، هیچ نیازی به واردات گاز از کشورهای دیگر ندارد . ثانیا کردستان عراق می‌تواند یکی از تولیدکننده گاز جهان باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۷ ۰۵ تير ۱۴۰۳
بهتر وقتی برای ملت خودت دردسر و خطر هستی همون بهتر که غربیها یه کاری بکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۲ ۰۵ تير ۱۴۰۳
بهتر
Germany
ناشناس
۰۷:۴۰ ۰۵ تير ۱۴۰۳
بی تاثیر و بی فائده است
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۰۱:۴۰ ۰۵ تير ۱۴۰۳
احمق‌ها خودتان می دانید که بیخوداست
آخرین اخبار