رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور از امدادرسانی امدادگران این جمعیت به متأثرین از سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های تهران، اردبیل و آذربایجان غربی خبر داد.

 بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: به دنبال وقوع سیل و آبگرفتگی در ۳ استان تهران، اردبیل و آذربایجان غربی نجاتگران هلال احمر ماموریت‌های امدادی خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به وضعیت استان اردبیل گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی در استان اردبیل آب گرفتگی موجب تخلیه ۵ باب منزل مسکونی در شهرستان کوثر شد. همچنین در پی آسیب دیدگی ۴۰ باب منزل مسکونی بر اثر سیل در روستای مورستان شهرستان خلخال شش تیم سیلاب و دو تیم واکنش سریع از جمعیت هلال احمر این شهرستان به مناطق آسیب دیده اعزام شده و امدادرسانی به حادثه دیدگان را آغاز کردند. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در استان تهران سیلاب و آبگرفتگی موجب مسدود شدن ۶ راه مواصلاتی روستایی در شهرستان فیروزکوه شد.

به گفته محمودی امدادگران جمعیت هلال احمر در استان آذربایجان غربی نیز در پی وقوع آبگرفتگی یک باب منزل مسکونی را در شهرستان چالدران تخلیه کردند.

وی با بیان اینکه امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پس از صدور هشدار سازمان هواشناسی به حالت آماده باش درآمده بودند، گفت: آماده باش امدادگران همچنان ادامه دارد و عملیات امدادرسانی نیز کماکان در حال انجام است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار