معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مردم این استان همواره پیشتاز در مشارکت حداکثری در انتخابات بوده‌اند، گفت: بزرگان سیستان و بلوچستان باید همانند گذشته پرچمدار شرکت در انتخابات باشند و مسیر صحیح را به نسل جوان نشان دهند.

رضا شریفی  در نشست فعالان حوزه رسانه ضمن قدردانی از حضور مردم پای صندوق‌های رای در هشتم تیرماه گفت: میزان مشارکت مردم استان در چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری افزایش یافته و با توجه به اینکه انتخابات به دور دوم کشیده شده می‌توان گفت عدد مشارکت در استان قابل ترمیم و ارتقا است. همه آنان که دل در گرو آبادانی و پیشرفت سیستان و بلوچستان دارند باید در عرصه‌های سیاسی به ویژه انتخابات حضوری حماسی و پررنگ داشته باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: افتخار می‌کنیم که امانتدار آرای مردم هستیم، زیرا سلامت انتخابات را یکی از ارکان مهم و حیاتی آن می‌دانیم.

وی به حضور پررنگ رای اولی‌ها در چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: ترکیب سنی 18 تا 25 سال 19 درصد، 26 تا 34 سال 26 درصد، 35 تا 45 سال 26 درصد، 45 تا 55 سال، 19 درصد و بقیه شرکت کنندگان در پای صندوق‌های رای را افراد بالای 56 سال در انتخابات این استان تشکیل داده‌اند.

شریفی با بیان اینکه کنشگری اجتماعی در جنس مشارکت مردم اثر دارد، تصریح کرد: در این میدان باید هویت اجتماعی خاص سیستان و بلوچستان را پای کار بیاوریم، زیرا مشخص است برخی دچار خلا درک مشترک از فضای استان شده‌اند.

وی افزود: 77 درصد شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری با کارت ملی و 23 درصد با شناسنامه رای دادند، از این رو برای انتخابات پیش‌رو افرادی که کارت ملی ندارند با شناسنامه می‌توانند رأی دهند.

شریفی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان در دهه های مختلف فراز و نشیب‌های مختلفی را تجربه کرده و با فهم متقابل به راحتی توانسته اند از آن عبور کنند، بنابراین لازم است اگر از هم دلخوری، انتقاد یا نگرانی داریم، در این میدان نیز از آن عبور کنیم تا حال خوب در استان تقویت شود.

وی افزود: بزرگان سیستان و بلوچستان مانند گذشته باید پرچم‌دار شرکت در انتخابات باشند و مسیر را به نسل جوان نشان داده و اجازه ندهند گروهک‌های تروریستی و خارج نشینان برای مدیریت کشورمان نسخه بپیچند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: باید برای حل مسائلی که در حوزه اجتماعی و حکمرانی در استان وجود دارد گفت‌وگو کنیم؛ نخبگان اجتماعی، علما، صاحبان تریبون و بزرگان این ظرفیت را دارند تا کمک کنند حضور مردم در انتخابات پیش رو ارتقا یابد.

شریفی کم شدن ضریب قومی و مذهبی در سیستان و بلوچستان را نشان از بلوغ مردم استان دانست و گفت: برگ برنده اجتماعی استان قدرت نوظهور یا همان نسل z(جوان) است.

 

برچسب ها: استانداری ، انتخابات
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.